PR 14.05.19

OC Atrium Optima rozširuje svoje dimenzie

foto: Jump Arena

Moderné obchodné centrá už dávno nie sú len o nákupoch, ale aj o zábave. Ľudia v nich trávia voľný čas a stretávajú sa so svojimi blízkymi. Aj preto je OC Atrium Optima známe aj ako druhé centrum Košíc. V rámci svojich ponúkaných aktivít totiž neustále rozširuje dimenzie.

Ide o najväčšie obchodné centrum na východe Slovenska. Pod jednou strechou tu nájdete 170 obchodov, mnoho reštaurácií či kaviarní, no tiež prevádzky pre šport, zábavu i regeneráciu.

Jump Arena

Len nedávno tu otvorili najmodernejší trampolínový park na Slovensku. Jump Arena, ktorej krstným otcom sa stal známy youtuber GoGo, je určená pre deti, tínedžerov i dospelých. Na svoje si tu prídu nielen amatéri, ale aj profesionáli, ktorí sa venujú parkúru, jumpingu a gymnastike. Zahŕňa 29 pospájaných trampolín, walking wall a najväčší airbag na Slovensku.

„Jump Arena je využívaná ako jedinečné tréningové prostredie pre rôzne druhy športov, ako je napríklad karate, snowboarding a lyžovanie. Preto k nám pravidelne chodia na tréningy rôzne kluby,“ prezradil majiteľ Jump Arena Marek Krajčík. Toto miesto je tiež vhodné pre teambuildingy, tematické oslavy či párty pre deti.

foto: Jump Arena
foto: Jump Arena

3PLE centrum

Stálicou je už dobre známe 3PLE centrum s obrovským wellness a fitnes, ktorý vedie profesionálne zaškolený personál. V rámci wellness máte na výber z dvoch možností – privátny alebo verejný s kapacitou až 60 ľudí. Relaxovať tu môžete na mnoho spôsobov, 3PLE Centrum totiž zahŕňa dve fínske sauny, soľnú, parnú a infra saunu, tepidárium, ľadovač, ochladzovací bazén, Kneippov kúpeľ, 35 procedurálnych a 40 odpočinkových miest.

„Našou novinkou je LPG Alliance, čo je ošetrenie tela revolučnou kombináciou dvoch patentovaných technológií (motorizovaný valček s klapkou a sekvenčné vákuum), ktoré ponúkajú jedinečné výsledky a komplexné účinky na postavu prostredníctvom účinnej starostlivosti pre zoštíhlenie a omladenie,“ uviedol Lukáš Rolík, osobný tréner.

foto: 3PLE Centrum
foto: 3PLE centrum

Neonka

Ideálne pre šport je v OC Atrium Optima obľúbené fitnescentrum Neonka, ktoré má v Košiciach viac prevádzok. V týchto priestoroch ide o NEONKA PREMIUM club, to znamená, že ponúka nadštandard svojou výbavou a ponukou cvičení. „Máme 15 rôznych programov. Azda najznámejším je The Trip, bicyklovanie s projekciou, tréning so zážitkom v jednom. V strednej Európe to nájdete jedine u nás,“ vysvetlila Ivana Rokyta z Neonka tímu.

Novinkou sú tu masáže a fyzioterapia. V ponuke nájdete i predpôrodnú prípravu, kde sa rodičia pripravujú na príchod bábätka na svet. „Pre tehotné ženy máme cvičenie na fitloptách. Na zdraví nám záleží. Preto riešime aj problém diastázy, čo je aktuálne medzi ženami veľmi rozoberaná téma, a venujeme sa aj správnej výžive,“ dodala Ivana Rokyta. Na svoje si tu prídu rovnako deti, ktoré sa môžu zúčastniť programu jumping kids do 10 rokov.

foto: NEONKA
foto: NEONKA

Steam Factory

K zábave pre celú rodinu prispieva aj polyfunkčné športovo-zábavné centrum Steam Factory. Združuje viacero aktivít, napríklad lezeckú stenu s viac než 100 lezeckými líniami, jediné indoorové lanové centrum na Slovensku (tzv. Tarzániu), laser tag (laserová obdoba paintballu), veľký detský svet, ovál pre kolieskové korčuľovanie, malé fitnes centrum, strelnicu a reštauráciu.

Strelnica je určená pre krátke a dlhé zbrane do 20 metrov. Má najmodernejšiu techniku a zodpovedá najprísnejším kritériám bezpečnosti, takže sa tu niet čoho obávať. „Chceli sme tento krásny šport priblížiť širokej verejnosti, nielen tej takzvanej streleckej. Tým, ktorí nie sú držitelia strelného preukazu, sa venuje náš certifikovaný inštruktor,“ hovorí Maroš Onda, manažér Steam Factory.

foto: Steam Factory
foto: Steam Factory

Kryo centrum

Ešte donedávna v Košiciach nebola žiadna funkčná kryokomora. Novootvorené Kryo centrum však dnes už nájdete v Optime. Je to miesto, na ktorom sa poriadne schladíte - je tam 120°C pod nulou. „Kryoterapia je regeneračná metóda, pri ktorej sa využíva krátkodobé pôsobenie extrémneho chladu na organizmus. Je to ako otužovanie, no extrémne, rýchle a v suchom chlade. Môžete u nás využiť celotelovú kryoterapiu pri teplote do -130°C, trvá dve až štyri minúty, alebo lokálnu kryoterapiu, pri nej sa para tekutého dusíka s teplotou -160°C aplikuje na konkrétne miesto,“ opisuje Dana Spišáková, manažérka prevádzky Kryo centra.

Po pobyte v kryokomore nasleduje druhá fáza – zahriatie na kardio strojoch. Takáto terapia je vhodná pre všetkých bez rozdielu veku a pozitívne pôsobí na zápalové ochorenia, problémy pohybového aparátu, kĺbov a pooperačné stavy. Zlepšuje spánok, posilňuje imunitu, vypína a prekrvuje pokožku, naštartuje metabolizmus, čím podporí chudnutie a má omladzujúci efekt. 

foto: Kryo centrum
foto: Kryo centrum

(SZ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím