PR 15.11.17

Plánujete svadbu? Rozhodnite sa medzi mestom a vidiekom

foto: archív DTbH

Práve teraz je ten čas, kedy sa väčšina svadbychtivých párov rozhoduje o mieste, kde s blízkymi oslávia začiatok spoločného života. Ponúkame vám dve možnosti, ktoré vyčnievajú z radu mnohých. 

Svadba v centre mesta

Okolo hotela DoubleTree by Hilton chodí väčšina z nás skoro každý deň. Prechádzka Hlavnou ulicou však môže získať úplne iný ráz, keď ju absolvujete v krásnych svadobných šatách s mužom svojich snov po boku, či už z neďalekej katedrály alebo zo svadobného fotenia s dominantami mesta. Aj vás nadchla táto predstava rovnako ako ženskú časť našej redakcie? V tom prípade je pre vás správnou voľbou známy hotel v centre Košíc. 

Povedzme si úprimne, kto by nechcel mať svadbu v košickom hoteli DoubleTree by Hilton? Asi len ten, kto túži po svadbe na vidieku. Mnohí si myslíme, že svadba na takomto lukratívnom mieste bude nad naše finančné možnosti. Poďte sa s nami presvedčiť o opaku.

Hotel Hilton Kapacita: 50, 100 alebo 250 osôb  Cena balíkov za osobu:  bronzový: 45 eur strieborný 55 eur zlatý 75 eur diamantový 95 eur Cena za dvojposteľovú izbu: 59 eur Zľava na svadbu v piatok počas júla a augusta.  Darček pre novomanželov: apartmán a voucher do reštaurácie. 

Hotel DoubleTree by Hilton, Košice
Kapacita sál: od 30 do 300 osôb 
Cena kompletných balíkov od 40,00 EUR / osoba
Akciové ceny balíkov počas letných mesiacov júl a august a všetkých piatkových termínov počas celého roka

Darčeky hotela DoubleTree by Hilton Košice
Apartmán pre nevestu a ženícha so šumivým vínom
Neskorý check-out pre mladomanželov
Darčekový poukaz v hodnote balíka k prvému výročiu svadby

Komplexná ponuka

„V ponuke máme štyri svadobné balíky – Bronze, Silver, Gold a Diamond. Každý z balíčkov pokrýva kompletné stravovanie počas celého večera, aperitív, kávu, zákusky a tortu. Bezplatný prenájom až do polnoci, slávnostné prestretie stolov, návleky na stoličky, plátené obrúsky, pódium a tanečný parket s rozlohou až do 100 m2 sú u nás samozrejmosťou. Ako bonus dostanú mladomanželia svadobný apartmán so šumivým vínom a darčekový poukaz na slávnostnú večeru k prvému výročiu sobáša. Výhodou našich balíkov je komplexnosť, prehľadnosť a zrozumiteľnosť pri plánovaní a určení konečnej ceny svadobnej hostiny,“ ozrejmuje obchodná riaditeľka Eva Obrochta.

V hoteli sú tri svadobné sály s kapacitou od 30 až po 300 hostí, ktoré sú vzdušné a priestranné, s vysokými stropmi. Ak budete chcieť, v hoteli vám pripravia aj civilný sobáš a pomôžu s kompletnou organizáciou svadby od zabezpečenia výzdoby, cez DJ a fotografa, až po bezstarostný nedeľný brunch. 

Štandardy celosvetovej siete Hilton garantujú kvalitu, ktorú si môžete užiť aj v rámci ubytovania. Pre svadobných hostí hotel ponúka až 170 izieb za zvýhodnené svadobné ceny. 

foto: Veronika Janušková
foto: Veronika Janušková
foto: archív DTbH
foto: archív DTbH
foto: archiv DTbH
foto: archiv DTbH

Majú vlastnú cukráreň

Reprezentatívne menu, ktoré DoubleTree by Hilton ponúka aj v bezlepkovej, vegetariánskej či vegánskej forme, určite nesklame. Svadobnú tortu, zákusky, dezerty či slané pečivo vám napečú priamo vo výnimočnej cukrárni hotela, akou sa môže popýšiť málokto.

Svadobný brunch  

Ak ešte stále nie ste úplne rozhodnutý, odporúčame vám navštíviť tradičný a mimoriadne obľúbený Svadobný brunch. Hotel ho organizuje na začiatku svadobnej sezóny na prelome marca a apríla. Máte tak jedinečnú možnosť ochutnať a poradiť sa pri výbere jedál priamo so šéfkuchárom hotela, vyskladať si svadobnú tortu vašich snov so skúsenou cukrárkou a odkonzultovať všetky detaily a bonusy svadobnej ponuky s eventovou manažérkou.

Poloha v centre Košíc, exkluzívne balíky, luxusné sály a profesionálny servis sú určite zárukou nezabudnuteľnej svadby.


Páčia sa vám svadobné fotografie zobrazujúce romantické prírodné prostredie? Ak áno, potom je pre vás tým pravým miestom na svadbu vidiek mimo mestského ruchu. Tie klasické svadobné miesta v okolí Košíc pozná asi každý. 

V náručí Zemplínskych vrchov

Preto vám predstavujeme komplex, o ktorom ste možno nevedeli a naozaj stojí za zváženie. Ide o Penzión Aqua Maria, ktorý je autom dostupný do hodiny hneď za obcou Veľaty v okrese Trebišov cestou na známe maďarské kúpalisko, kde trávi leto mnoho Košičanov. 

Penzión Aqua Maria  Kapacita vnútri: 120 osôb Kapacita altánku: 40 osôb  Cena za osobu: od 24 eur Akciová cena v pracovných dňoch:  do 24 eur Svadobná výzdoba na kľúč: interiér/exteriér Cena za dvojposteľovú izbu pre svadobčanov:  35 eur Darček pre novomanželov: apartmán a zľava na wellness. 

Penzión  Aqua Maria  Veľaty
Kapacita vnútri: 120 až 140 osôb
Kapacita stanu: 40 osôb 
Cena za osobu: od 24 eur/osoba
Akciová cena v pracovných dňoch
Ubytovanie pre hostí: Zľava 10 %
Darčeky Aqua Maria Veľaty
 Apartmán a zľava na wellness do konca roka 

Aj pod holým nebom 

Hneď po príchode nás zaujala impozantná scenéria Zemplínskych a Slanských vrchov siahajúcich do Maďarska, ktorá tvorí okolie penziónu. Svadba pod holým nebom, v lete veľmi žiadaná, potrebuje dostatok miesta a ten garantuje veľký areál vo Veľatoch. 

Tú pravú vidiecku atmosféru dotvárajú drevené altánky obklopené zeleňou. V jednom je hlavný stôl pre svadobčanov, v druhom kuchár servíruje grilované špeciality a čašníci podávajú nápoje s rovnakou kvalitou služieb, akoby sa svadba konala vo vnútri. Musíte uznať, že väčšej idylky asi niet.

Váš strach z náhlej zmeny počasia vám bráni mať svadbu vonku? Majiteľ penziónu Slavomír Rusňák upokojuje, že pre vonkajšiu svadbu vždy postavia aj stan. „Hosťom poskytne úkryt pred prípadným dažďom, aby sa mohli ďalej nerušene zabávať,“ hovorí. 

Predstava ničím nerušenej svadby sa vám páči, ale oslava pod stromami nie je pre vás tým pravým? Penzión vo Veľatoch má riešenie – vnútorné priestory s reštauráciou, tanečným parketom aj terasou. 

Rovnakú službu ako nami vybraný mestský tip na svadbu v podobe „svadby na kľúč“ bez stresu a vybavovačiek ponúka aj penzión Aqua Maria. „Mali sme svadbu Poliaka a Maďarky. Celú svadobnú prípravu nechali na nás, dokonca tu ani osobne neboli, komunikovali sme len cez maily,“ spomína Rusňák.

 foto: Aqua Maria
foto: Aqua Maria
foto: Aqua Maria
foto: Aqua Maria

 

Domáce produkty 

Dedina je stále spätá aj s poľnohospodárstvom. Súhlasíte? Preto by na tej vašej pravej vidieckej hostine nemali chýbať domáce miestne produkty. Penzión ich dorába na vlastnej ekofarme aj pre vás. Na poli vypestovaná zelenina, mäso z domáceho chovu alebo od lokálneho dodávateľa, pečený domáci chlieb aj škvarkové pagáče. 

V ponuke je okrem iných chutných domácich jedál aj bažantí vývar či špeciality z diviny. 

Ste nerozhodný typ? Isto oceníte možnosť bezplatnej degustácie dvoch jedál, ktorú vám penzión ponúka.

foto: Aqua Maria
foto: Aqua Maria
foto: Aqua Maria
foto: Aqua Maria

 

Rustikálne čaro

Tokajský región, v ktorom sa nami vybraný komplex nachádza, zásobí aj tú vašu svadbu širokou ponukou vín od rôznych domácich dodávateľov. 

Užiť si naplno svoj vysnívaný deň D v kruhu svojej rodiny, blízkych a, predovšetkým, so svojou skutočnou láskou a partnerom do konca života, môžete úplne nerušene. Ak si vyberiete Penzión Aqua Maria a jeho rustikálne čaro, celý areál vie byť plne k dispozícii len vám a vašim svadobčanom.  

(EH)

Čítajte viac: svadba hotely

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím