PR 10.11.17

Široký sortiment pod jednou strechou v ikonickej budove Hlavnej ulice

foto: Veronika Janušková

Väčšina Košičanov sa v meste stretáva buď na jednom, alebo druhom konci Hlavnej ulice. Oba sú „vyznačené“ okrem známych námestí tiež obchodnými domami. Jeden z nich má však priam ikonický vzhľad s hnedými kachličkami, modrým logom a heslom „o siedmej pri Dargove“. Najmä mladí sa tu stretávajú okrem nákupov aj vtedy, keď sa chystajú večer len tak do mesta.

Skrátka, či už doň zájdete, alebo nie, OD Dargov na Hlavnej 2 jednoducho pozná každý Košičan, dokonca aj mnoho turistov. Čo sa ale skrýva vo vnútri? Skúste doň nazrieť.... 

Kedysi najznámejšia budova s ázijským tovarom je v súčasnosti plná kvalitného slovenského tovaru. Takzvané domáce obchody tvoria približne 60% celkového počtu.

Doba obchodných centier

V súčasnosti pri nakupovaní u ľudí víťazia obchodné centrá, v ktorých si človek nakúpi rôzny tovar, dobre sa naje a v zime sa i zohreje. V Košiciach ich máme už niekoľko, ale jedno sa od nich výrazne líši, a to najmä svojou históriou. 

OD Dargov je nezmazateľne zapísaný do obrazu mesta Košice. Typická hnedastá stavba patrí medzi pamiatkové objekty. Obchodný dom Dargov funguje od 23. februára 1987. Je to cenná budova, ktorú je potrebné chrániť a zároveň v nej zachovať život.

Široký výber

V OD Dargov nájdete momentálne 120 predajcov a poskytovateľov služieb. Predajne, z ktorých prevažnú väčšinu tvoria slovenské spoločnosti, ponúkajú rôzny sortiment od domácich potrieb, cez odevy, obuv, až po elektro, mobilné telefóny, lekáreň či papiernictvo. Pod jednou strechou si tak prídu na svoje napríklad aj nákupné maniačky, ktoré sa po zháňaní tých správnych šiat môžu skrášliť aj v nechtovom štúdiu. 

V obchodnom dome nájdete výber mobilných telefónov a ich príslušenstva.
V obchodnom dome nájdete výber mobilných telefónov a ich príslušenstva.
Obchodné priestory spestrujú denne čerstvé kvetiny.
Obchodné priestory spestrujú denne čerstvé kvetiny.

Každému gentlemanovi sa podarí v Dargove nájsť pre svoju ženu darček, či už si nechá poradiť v kvetinárstve alebo v obchode s darčekovými predmetmi. Na svoje si prídu aj deti, a to nielen v hračkárstve. Nájdete tu totiž kvalitný detský textil, a to za výhodné ceny. 

V tomto obchodnom dome si nakúpia ľudia rôznych vekových kategórií. Do Dargova chodia študenti, rodinky s deťmi, ale aj seniori. Každý si tu nájde svoje.

Rôznorodosť ponúk sa čoskoro rozšíri aj o ďalšie predajne. O aké pôjde? Plánujú sa obsadiť voľné priestory nájomcami, ktorých sortiment je zo strany zákazníkov žiadaný, napríklad očná optika, kníhkupectvo, športové potreby a ďalšie.  

V OD Dargov nájdete tiež slovenského výrobcu záclon.
V OD Dargov nájdete tiež slovenského výrobcu záclon.
V malom obchodíku nájdete darček skutočne pre každého.
V malom obchodíku nájdete darček skutočne pre každého.

Výhodné ceny

Okrem základnej výhody, ktorou je nakupovanie rôzneho tovaru pod jednou strechou, sa v OD Dargov stretnete aj s ďalšou. Ak zavítate do tohto obchodného domu, zistíte, že sa tu dá nakúpiť naozaj výhodne. Ceny za rôzny sortiment nie sú predražené a sú tak dostupné pre každého. 

Okrem veľkej ponuky tovaru sa Dargov môže popýšiť i službami. Nájdete tu napríklad nechtové štúdio, kaderníctvo, kaviareň, foto služby či bowling. Majiteľom Dargova nie je žiaden zahraničný fond ani korporácia, napriek tomu si stále drží dobré meno a vysokú návštevnosť zákazníkmi. Dôvodom môže byť podľa jeho majiteľa okrem spomínaných pozitív aj poloha.

Medzi najväčšie výhody patrí jeho umiestnenie na križovatke ciest a pešej zóny so zastávkou električiek v oboch smeroch a  veľkou hustotou pohybu Košičanov i turistov. 

Priestory OD Dargov sa otvárajú od pondelka do soboty o 9. hodine a počas pracovného týždňa sa zatvárajú o 19.00, v sobotu o 15. hodine. V predvianočnom čase od 9. decembra 2017 budú priestory obchodného domu prístupné zákazníkom aj počas sobôt a nedieľ v čase od  9. do 19. hodiny.

Hodiť sa do gala Začalo sa obdobie stužkových slávností a čoskoro sa vychystáme aj na plesy. Každoročná sezóna núti najmä ženy zamyslieť sa, čo opäť na seba. Minuloročné róby si každý ešte pamätá a tie predošlé nám už akosi nesedia. Každoročne si vyberať spoločenské šaty môže byť veľkou záťažou pre naše peňaženky. Je preto výhodné poznať predajne šiat, ktoré nemajú až také horibilné ceny. Ak zájdete do OD Dargov, rozhodne sa potešíte z výberu večerných rób, ktorých visačka vás celkom milo prekvapí. Ich kvalita je však porovnateľná s konkurenciou. Okrem žien si v tomto obchodnom dome prídu na svoje aj muži, ktorí túžia vyzerať naozaj elegantne. Veľký výber moderných oblekov ulahodí aj vyberanému vkusu.  V predajniach Dargova so spoločenským oblečením vám personál ochotne poradí a trpezlivo počká, kým si nenájdete „tie pravé“ kúsky. Samozrejmosťou je tiež poradenstvo v oblasti doplnkov a topánok.

Hodiť sa do gala

Začalo sa obdobie stužkových slávností a čoskoro sa vychystáme aj na plesy. Každoročná sezóna núti najmä ženy zamyslieť sa, čo opäť na seba. Minuloročné róby si každý ešte pamätá a tie predošlé nám už akosi nesedia. Každoročne si vyberať spoločenské šaty môže byť veľkou záťažou pre naše peňaženky. Je preto výhodné poznať predajne šiat, ktoré nemajú až také horibilné ceny. Ak zájdete do OD Dargov, rozhodne sa potešíte z výberu večerných rób, ktorých visačka vás celkom milo prekvapí. Ich kvalita je však porovnateľná s konkurenciou. Okrem žien si v tomto obchodnom dome prídu na svoje aj muži, ktorí túžia vyzerať naozaj elegantne. Veľký výber moderných oblekov ulahodí aj vyberanému vkusu. V predajniach Dargova so spoločenským oblečením vám personál ochotne poradí a trpezlivo počká, kým si nenájdete „tie pravé“ kúsky. Samozrejmosťou je tiež poradenstvo v oblasti doplnkov a topánok.

Status „ázijský“ obchod minulosťou

Kedysi bol OD Dargov známy množstvom ázijských obchodov s tzv. „mix“ tovarom. Dnes tovar vyrobený v Ázii nájdete vo väčšine obchodných centier.  Ázijské obchody sa ale opäť stávajú populárnymi, a to najmä v dôsledku obľúbeného nakupovania cez portál aliexpress.com. Prečo si teda nekúpiť tieto veci v Košiciach a nečakať tak na ne skoro dva mesiace?Aj v týchto obchodoch však už dnes pomerne často nájdete taliansky či maďarský tovar. Ide prevažne o kabáty, obleky a spoločenské šaty.

 

(SZ)
foto: Veronika Janušková

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím