PR 01.07.20

Športové oblečenie pre zdravšie životné prostredie

foto: archív Tchibo

O zdravšie životné prostredie sa môžete postarať aj športovaním. Presnejšie výberom športového oblečenia. Na správnu kúpu vás nasmerujú tri označenia.

S plastmi sa stretávame v každej oblasti života a či chceme, či nie, budú tu s nami už navždy. Kým neskončia v prírode, sú užitočným materiálom, pretože aj po tom, čo už doslúžili, sa dajú ešte použiť. Napríklad na športové oblečenie, tak ako to robí Tchibo. Okrem vášho pohodlia pri športe tak prispieva aj k ochrane životného prostredia a trvalej udržateľnosti. 

Legínami k čistejším moriam

Pýtate sa, ako sa staré plasty zmenia na tričko alebo legíny? Rybárske siete, PET fľaše a iný nylonový odpad vylovený z hlbín morí a oceánov sa pretvorí na renegerovaný nylon ECONYL® a z jeho vlákien sa utká tkanina. Tak sa dá spojiť udržateľnosť so športovaním, prispieť k čistote morí a oceánov a celkovo k ochrane životného prostredia.

Foto: archív
Foto: archív Tchibo

Prepotené tričko nehrozí

Pohyb v prepotenom tričku prináša so sebou riziko stuhnutia svalov či prechladnutia. V športovom oblečení s úpravou DryActive Plus je vlhkosť z tela odvádzaná preč a textílie rýchlejšie schnú, takže máte pri športovaní väčší komfort. Úprava na báze oleja z mikrorias je biologicky dobre odbúrateľná a zanecháva až 15-krát menšiu uhlíkovú stopu ako podobné syntetické úpravy. 

Foto: archív
Foto: archív Tchibo

Aby ste zostali úplne v suchu

Biologicky odbúrateľná je aj ekologická impregnácia ecorepel® bez škodlivých fluórkarbónov PFC. Okolo vlákien tkaniny vytvorí tenký impregnačný film a zostáva zachovaná aj po vypratí. Voda či blato tak do oblečenia nevsiaknu, ale sa na ňom zrazia do kvapiek. 

Biobavlna pre ešte lepší pocit

O životné prostredie sa nepriamo staráte aj výberom oblečenia z biobavlny. Pri jej pestovaní sa používajú iba prírodné hnojivá a postreky proti chorobám a škodcom, čím sa dbá o ochranu pôdy aj zdravia ľudí na bavlníkových plantážach. Až 86 % biobavlny, použitej na textílie Tchibo, pochádza z udržateľných zdrojov. 

Ak vám záleží na životnom prostredí rovnako ako na vás samotných, voľba je jasná – www.tchibo.sk.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím