03.08.17

Starostlivosť o vlasy v lete

foto: shutterstock

Slnko,  kúpanie sa v chlórovanej či morskej vode, sú pre naše vlasy záťažou. Pokiaľ sa o vlasy v lete dostatočne nestaráme, je možné, že sa vám z nich na jeseň stane menšia kopa „sena“.

Ich najväčším nepriateľom je však  slnečné žiarenie, ktoré ich vysušuje a narúša štruktúru. Škodí im však aj časté umývanie a následne fénovanie či kulmovanie. Vlasy tak krepovatejú a dochádza k štiepeniu či lámaniu ich končekov. Dôležité je preto používať kvalitný balzam, masku alebo kondicionér, a to aspoň raz do týždňa. 

Domáci zábal

Vhodné sú  takisto aj domáce zábaly. Overený babský recept, vďaka ktorému budete mať vlasy krásne a  lesklé, nám prezradila kaderníčka Andrea Šišková. „Zmiešajte žĺtok s dvoma lyžicami olivového oleja, s trochou citrónovej šťavy a jednou lyžicou medu. Masku naneste na vlasy, zabaľte do uteráka a nechajte pol hodinu pôsobiť. Nakoniec opláchnite. Vaše vlasy sa vám za to odvďačia a vy budete žiariť.“ 

Mnoho žien túži po dlhých vlasoch, avšak často im narastú iba po ramená a navyše sú riedke, nepoddajné a vypadávajú. „Pre rast vlasov je dôležitá životospráva a hydratácia. Mali by ste preto konzumovať potraviny s obsahom zinku, selénu, vápnika, kremíka,“ dodáva Andrea.

Klobúk je nielen štýlový doplnok. Chráni aj vaše vlasy. foto: shutterstock
Klobúk je nielen štýlový doplnok. Chráni aj vaše vlasy. foto: shutterstock

Pred dovolenkou nefarbite

Poškodenie vlasov je zapríčinené nesprávnym česaním a častým nosením gumičiek, sponiek a príčeskov. „Odporúčam pravidelnú návštevu kaderníka. Podstrihne zničené končeky a vašu korunu krásy ošetrí vhodnými produktmi. Prílišná úprava vlasov je rozhodne najčastejšou príčinou ich fyzického poškodenia. Pri žehlení, zosvetľovaní, farbení a kulmovaní vlasov sa používajú agresívne chemikálie, ktoré môžu vlasy oslabiť. Používajte preto špeciálne šampóny na dodanie vlhkosti a lesku,“ vysvetľuje kaderníčka. 

reklamná správa

Ak sa rozhodnete pred dovolenkou si vlasy zafarbiť, neoplatí sa vám to. „Pod vplyvom silných slnečných lúčov, morskej, chlórovej vody farba rýchlo vybledne a stratí lesk. Ak pred pobytom v letných destináciách absolvujete melírovanie, zosvetlenie či trvalú, vlasy veľmi namáhate. Vhodné farbenie je dva týždne pred dovolenkou alebo tesne po dovolenke. Veľa problémom zabránite aj vtedy, ak budete nosiť pokrývku hlavy ako šatku či šiltovku,“ dodáva. 

Čítajte viac: rady

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím