PR 09.10.17

VŠBM: Vzdelanie s bohatou praxou

foto: vsbm

Byť stále v obraze v dnešnom rýchlom svete si vyžaduje viac ako vzdelanie. Jediná súkromná vysoká škola v Košiciach sa môže pochváliť prispievaním k bezpečnosti Slovenska i Európskej únie. Presne tak, ako sa to na zakladateľa štúdia bezpečnostného manažmentu v našej krajine patrí.

Ak by ste v Košiciach hľadali modernú školu 21. storočia, určite by ste našli inštitúcie s kvalitami na každom stupni vzdelávania – od materských škôl až po univerzity. Je však niekoľko z nich, ktoré vynikajú svojou jedinečnosťou a unikátom v našom kraji. 

Medzi také patrí aj Vysoká škola bezpečnostného manažérstva v Košiciach, jediná vo svojej kategórii, ktorá už 15 rokov úspešne prevádzkuje súkromné vzdelávanie na akademickej pôde. „Dôraz kladieme na tradičné hodnoty získavania poznatkov kombinované s individuálnym prístupom k študentovi,“ opisuje učebné princípy Peter Lošonczi, prorektor pre informatiku a rozvoj VŠBM v Košiciach

Podľa názvu zrejme každý vytuší oblasť, na ktorú je štúdium zamerané, no celková orientácia školy je jasná až z jej odborov – bezpečnosť finančných operácií, bezpečnosť v doprave a kybernetická bezpečnosť.

Absolventi lákajú nových študentov

Podľa Petra Lošoncziho väčšina uchádzačov o štúdium prichádza na VŠBM vďaka pozitívnym recenziám od absolventov školy, či už ide o kladné ohlasy z bakalárskeho alebo inžinierskeho stupňa. Vedenie vysokej školy to vníma ako priamu reflexiu osobného prístupu k študentovi. 

„Okrem toho je pre mladých ľudí príťažlivým aspektom interaktivita s bezpečnostnou praxou, ktorú zastrešuje rámcová zmluva o spolupráci s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky,“ dodáva Lošonczi. 

Aj vďaka tejto spolupráci ide ruka v ruka s predpísaným študijným plánom neustála obnova rozoberaných tematických okruhov. Tie sú prispôsobované reálnym otázkam bezpečnosti a adaptované do rozvíjajúceho sa prostredia domova i zahraničia. Jednoducho povedané, v tomto prípade neplatí, že sa učíte podľa starých učebníc pri neustále sa meniacom svete. Včasná aktualizácia materiálov patrí k statusu modernej školy 21. storočia. 

Aktuálne a v obraze

Cieľom akademickej pôdy je okrem vzdelávania aj výskum v oblasti bezpečnosti. V súčasnosti sa škola venuje horúcim témam ako migrácia, extrémizmus, globalizácia či rastúce spoločenské napätie. 

VŠMB každoročne realizuje medzinárodnú vedeckú konferenciu, ktorá potvrdzuje záujem vysokej školy o aktuálne celosvetové problémy. Jej 11. ročník s názvom Bezpečné Slovensko a Európska únia sa bude konať začiatkom novembra. 

Pravidelne realizované medzinárodné vedecké konferencie potvrdzujú záujem VŠBM o aktuálne celosvetové problémy. Jej 11. ročník sa nesie v duchu bezpečného Slovenska a Európskej únie. 

Zakladateľ školy aj odboru 

Akademici však nezabúdajú ani na svoju lokálnu povinnosť, čo dosvedčuje aj intenzívna spolupráca s mestom Košice, Obvodným úradom Košice a inými regionálnymi subjektmi. 

Zaujímavosťou je, že práve naše mesto je rodiskom štúdia bezpečnostného manažmentu. Zakladateľ VŠBM je totiž zároveň i zakladateľom vzdelávania v danom odbore na celom Slovensku. Za všetkým stojí prezident VŠBM Marián Mesároš. 

Vysoká škola bezpečnostného manažérstva v Košiciach
Kukučínová 17, 040 01 Košice
Tel. 055/72 010 71, 055/ 72 743 20
www.vsbm.sk

 

(SZ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím