24.03.19

Vyskúšajte šesť trikov, ako vyzerať na fotke čo najlepšie

foto: pexels.com

Máte za sebou skvelú party alebo výlet s priateľmi, samozrejme, hojne zdokumentovaný na fotkách? A práve tie sú pre vás tak trochu šok. Zrkadlo predsa hovorilo, že je to celkom fajn, tak kto je potom táto osoba s čudným úsmevom, dvojitou bradou a kilami navyše? 

Fotografie si žijú svojim vlastným životom. Aspoň tak to neraz vyzerá. Aj keď ste sa pred každým záberom upravovali, ako najlepšie ste vedeli, vyšli z nich nepodarky. Teda vo vašom prípade. Pritom na tej istej fotke, len kúsok od vás, vyzerá vaša kamarátka ako z časopisu.

Medzi nami, tak môže vyzerať každý! Vďaka veľmi šikovnej aplikácii „Hollywood look“ sa na fotke takmer nespoznáte – takú „kosť“ to z vás urobí. Ale sú aj celkom jednoduché triky, ako dosiahnuť čo najlepšiu vizáž aj bez technologických vylepšení.

via GIPHY

 

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac
 

Skrúťte sa

Áno, znie to až strašidelne – veď všade počúvame, ako sa treba vystrieť, vystrčiť prsia, stiahnuť brucho. To pokojne robte aj ďalej. Spomínané „skrútenie“ sa týka skôr spodnej časti tela. V prvom rade sa treba natočiť mierne vbok, nie priamo do fotoaparátu. Keď sa pootočíte, prekrížte v stoji nohy. Váhu preneste na zadnú nohu a špičky topánok namierte smerom k fotoaparátu. A je to. Popis a la rozhlasová rozcvička nech vás nevyplaší, je to vskutku jednoduchý a veľmi efektný postoj. 

Pretlačte sa do stredu

Skupinové fotky sú ťažký oriešok. Najmä pri selfie. Ten, kto drží v ruke mobil a robí spoločnú snímku, má vždy hlavu ako melón. Lepšie je požiadať niekoho mimo fotografovanej skupiny. Vtedy platí overené pravidlo, „zaseknite“ sa do stredu. Budete tam vyzerať užšie, ako na krajoch snímky. Nehovoríme, že sa teraz máte do stredu fotografie drať cez lakte, ale nehovoríme ani, že sa o to nemáte pokúšať vždy, keď sa to čo len trochu dá.

via GIPHY

Zoštíhlite si paže

Ruky priplesknuté k telu budú vyzerať ako dve šunky. Pravda, ak nie ste práve vo vrcholnej fitness forme. Pózovaním ostrieľané dámy veľmi dobre vedia, prečo si aspoň jednu ruku dávajú vbok. Existuje aj ďalšia nenápadná pomôcka: ramená nepatrne potlačte vpred, čo vám zároveň trošku potisne dopredu aj ruky. Zvýrazní to kľúčne kosti a a keďže paže nebudú pritlačené na trup, vyznejú na fotke lichotivejšie. 

via GIPHY

Preč s dvojitou bradou

V zrkadle ju nevidíte – a na fotke ju máte takmer vždy. Pred stlačením spúšte musíte bleskovo urobiť maličkosť. Predsuňte hlavu a bradu mierne vpred. Budete sa citiť trošku divne a neprirodzene, ale na fotkách to urobí zázrak. Spomeňte si na svadobné fotografie. Najbizarnejšie pózy vyzerajú najlepšie.

Lepší úsmev vďaka jazyku

Aj toto je skrytý tromf. Jazyk na fotke zvyčajne vôbec nevidno, ale vie nám urobiť fajn službu v prípade úsmevu. Stačí pritlačiť jazyk na podnebie hneď za hornými zubami. Tento cvik sa používa aj v tvárovej gymnastike na spevnenie ochabnutej brady. Váš úsmev teda vďaka nemu nebude ovenčený uvoľnenou kožou. 

reklamná správa

Lepší úsmev vďaka peniazom

Áno, peniaze odovzdané plastickému chirurgovi by určite šmahom vyriešili všetky problémy s nedokonalosťami na fotkách. V tomto prípade však ide len o samotné slovo. Hoci pri fotení donemoty počúvame, ako máme povedať „sýýýýýýýýýýýr“, skúste túto pochutinu nechať tam, kde patrí. Teda na tanieri a nie pred fotoaparát.

Anglicky hovoriaci ľudia si úsmev „vyrábajú“ podobne znejúcim „cheese“ a výsledok je v zásade rovnaký, maniakálny úškľabok. Podľa ľudí živiacich sa fotografovaním je omnoho lepšie vysloviť slovo „money“. Nezaručujeme ale, že slovenský ekvivalent „peniaze“ má rovnaký efekt. Pri „money“ sa ústa trochu inak otvoria a celý úsmev pôsobí prirodzenejšie.

Trénujte, trénujte, trénujte

Toto je vlastne asi to najpodstatnejšie. Pózovanie na fotografiách je len otázka cviku, pokojne si pred zrkadlom skúšajte postoje, pózy, uhly, čo to dá. Všetky tie krásne ženy z červených kobercov vôbec nie sú dokonalé. Len presne vedia, ako obalamutiť fotoaparát tou správnou konšteláciou samej seba.

via GIPHY

 

(TASR, JH)

reklamná správa

Čítajte viac: fotografie rady

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím