PR 19.11.19

Inšpirujte sa a zefektívnite svoju komunikáciu

foto: Art & Tech Days

V Košiciach odštartoval festival spájajúci nové médiá a digitálne umenie. Art & Tech Days prinesie v nasledujúcich dňoch do metropoly východu mnohé zaujímavé témy, workshopy a inštalácie. Šesťdňovým programom návštevníkov sprevádzajú spíkri a umelci z viacerých krajín.

To, ako sa digitalizácia a technológie navzájom ovplyvňujú s umeleckou tvorbou, sa dozviete na Art & Tech Conference vo štvrtok 21. novembra v Kulturparku. Táto medzinárodná konferencia každoročne predstavuje top projekty a myšlienky z oblasti mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry. 

Na tomto ročníku vystúpia: Sean Mulholland (USA), Michael Spranger (DE/JP), Lisa van Kleef (NE), Jiří Charvát & Lukáš Venclík (CZ), Mária Friedmannová (SK), Joao Martinho Moura (PT), Marc Vilanova (ES),  Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka (PL). Každá zo zahraničných prednášok bude simultánne tlmočená do slovenčiny, niet sa preto čoho obávať.

Komunikácia nielen slovami

Každý z týchto inšpiratívnych ľudí vám ponúkne svoj jedinečný pohľad na tohtoročnú tému „Beyond Words“ – jazyk a komunikácia v kontexte umenia, vedy a technológií. V rámci svojich przentácií ukážu, že komunikácia nie je len o slovách, ale aj o interakcii medzi človekom a softvérom, emóciou a kódom, ľudským telom a technológiou, virtuálnou realitou a fyzickým svetom.

Prezentované myšlienky sa zďaleka nemusia končiť vo vašich ušiach. Nápady a príbehy úspešných ľudí z celého sveta vás môžu nakopnúť a inšpirovať. Dozviete sa totiž, ako zefektívniť svoju komunikáciu, a to nielen v rámci medziľudských vzťahov, ale aj vo svojom biznise. 

Praktické workshopy

Dôležitou súčasťou festivalu sú workshopy. V stredu 20. novembra v Kulturparku Karol Piekarski z Medialab Katowice ukáže, ako môže kultúrna organizácia vďaka zberu dát lepšie plánovať svoju činnosť. Sean Mulholland z top dizajnérskej spoločnosti IDEO sa podelí o svoje skúsenosti  s účastníkmi workshopu „Language Without Words” a s publikom Art & Tech Conference. Do Košíc prinesie aj interaktívnu inštaláciu ERNEST – Emocionálne uvedomelú umelú inteligenciu. Tá dokáže čítať a interpretovať emócie z ľudskej tváre a identifikovať, ako prijímaný obsah ovplyvňuje naše pocity.

Nespútaný storytelling povedú v piatok 22. novembra v Kulturparku profesionálni rozprávači Jiří Charvát a Lukáš Venclík z pražskej Školy improvizace. Účastníkom ukážu, ako odomknúť vlastný potenciál a pútavo komunikovať svoje nápady a príbehy.  V sobotu na tomto mieste umelkyňa Mária Júdová predvedie, ako je možné prenášať pohyb a tanec do virtuálnej reality.

Foto:
Foto: Art & Tech Days

Skúsenosti herných vývojárov 

Podujatím, ktoré spestrí program festivalu, je aj Game Days Košice 2019, venované herným vývojárom. Prezentuje snahu podporiť rozvoj herného priemyslu na Slovensku. Konať sa bude vo štvrtok a piatok 20. – 21. novembra a vystúpia na ňom odborníci z tejto brandže, z ktorých viacerí pracovali na celosvetovo uznávaných herných tituloch špičkovej kvality. Prostredníctvom prednášok a diskusií sa s návštevníkmi konferencie podelia o svoje dlhoročné skúsenosti. Vystúpia: Alex Mandryka (FR), Michal Berlinger (CZ), Stephane Assadourian (FR), Helge Peglow (DE), Filip Fischer (SK) a Mika Haveri (FI).

Podujatie sa uskutoční s podporou Medzinárodného vyšehradského fondu, Fondu na podporu umenia, Visit Košice a Ministerstva dopravy a výstavby SR. Bližšie informácie a celý program nájdete na www.atdays.sk. Vstupenky si môžete zakúpiť na https://tootoot.fm/sk/.


PROGRAM ART & TECH DAYS 2019:
Utorok 19. 11.
18.00: Otvorenie audiovizuálnej inštalácie LIMEN Marca Vilanovu (ES), Synagóga na Zvonárskej ulici
19.00: Sean Mulholland (USA): ERNEST – Emocionálne uvedomelá umelá inteligencia, Tabačka Kulturfabrik

Streda 20. 11.
09.00: Language Without Words, workshop so Seanom Mulhollandom z IDEO (USA), Kasárne Kulturpark 
10.00: Data-driven Organisation, workshop s Karolom Piekarskim z Medialab Katowice (PL), Kasárne Kulturpark 
18.00: New Translation, otvorenie výstavy umelcov z krajín V4, Kasárne Kulturpark
18.00: Otvorenie inštalácií: Petko Dourmana (BG) – Traja migranti v člne, Sean Mulholland (USA) – ERNEST – Emocionálne uvedomelá umelá inteligencia, Martin Kolařík (CZ) a Matúš Bafrnec (SK) – NerudAI, Healium Decoration (HU) – Platonic Solids, Kasárne Kulturpark
19.00: Né Barros & Joao Martinho Moura (PT): CO:LATERAL, multimediálne tanečné predstavenie, Kasárne Kulturpark

Štvrtok 21. 11.
 9.00: Art & Tech Conference, Kasárne Kulturpark
18.30: Game Days Košice – GameDev Meetup, Kasárne Kulturpark
19.00: Jakub Ra (CZ): PRENATAL //DAAVS, Performance, Kunsthalle
20.00: Silicium (DK): PRIMORDIAL, vizuálny koncert, Kunsthalle

Piatok 22. 11.
 9.00: Game Days Košice, konferencia pre herných vývojárov, Kasárne Kulturpark 
10.00 a 16.00: Nespútaný storytelling, workshopy s Jiřím Charvátom a Lukášom Venclíkom zo Školy improvizace (CZ),  Kasárne Kulturpark 
18.00: Komentovaná prehliadka inštalácie Traja migranti v člne s umelcom Petkom Dourmanom (BG), Kasárne Kulturpark
20.00: Godard a Vrtačky po desáté hodině AV live//DAAVS, Kunsthalle

Sobota 23. 11.
10.00 a 15.00: Art & Tech Kids: Zvukodrom, Workshopy pre deti s Ferom Királyom (SK), Kasárne Kulturpark
14.00: Physicality in Virtual Spaces, workshop s Máriou Júdovou (SK), Kasárne Kulturpark
18.00: WRO on Tour, výber dokumentárnych filmov, prezentuje Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka (PL), Tabačka Kulturfabrik

Nedeľa 24. 11.
19.00: Ziggurat Project (HU): Urgent Need to Breathe, Tabačka Kulturfabrik

Foto: Art & Tech Days

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím