PR 25.11.17

Košice budú hostiť svetovo uznávané osobnosti

foto: Kosice IT valley

Dizajnér z prestížneho dizajnérskeho štúdia, vedúca výskumu v známom startupe, či porotca v súťaži Česko-Slovensko má talent. To je len časť z prezentujúcich, ktorí sa zúčastnia piatkovej konferencie Art&Tech Conference. 

Festival mediálneho umenia, technológií a dizajnu, ktorý sa začal dnes technickou konferenciou The Cloud Orchestra by T-Systems & Cisco, pokračuje zajtra zaujímavými workshopmi. Vyvrcholí v piatok celodenným programom v Kasárňach/Kulturpark. 

Michal Hladký, riaditeľ Creative Industry Košice vysvetľuje toto netradičné spojenie umenia, technológií a dizajnu: „Pozrite sa napríklad na počítačové hry. Gaming je krásnym príkladom spolupráce týchto svetov. Musíte mať príbeh,charaktery, výbornú grafiku, marketing, logiku, a zároveň to musí byť technologicky dobre naprogramované, musí to fungovať na rôznych platformách.”

zdroj: Kosice IT valley
zdroj: Kosice IT valley

Okrem hier dnes toto spojenie nájdete aj v rôznych aplikáciách. Tie spĺňajú svoj základný účel – funkčnosť. Musia, však, aj dobre vyzerať a jednoducho sa ovládať.

Tejto problematike sa venuje aj Zsuzsa Kovács vo svetovo známej firme PREZI, ktorá je online konkurenciou klasického prezentačného softvéru. Zsuzsa sa zaujíma o ľudí a miluje príbehy: „Vždy hľadám spôsob, ako sa dozvedieť viac o motivácii používateľov, problémových aspektoch. Snažím sa pochopiť, čo prináša hodnotu a radosť ľuďom, ktorí používajú digitálne a analógové produkty.“ V rámci jej prednášky prezradí, čo sa môžeme priučiť od veľkých detektívov. 

„Na tento ročník sa nám spolu s Creative Industry podarilo priniesť naozaj svetovo-uznávané osobnosti. Pekným príkladom je Joshua Newnham. Je vedúci technológ dizajnu v štúdiu Method,“ hovorí Pavol Miroššay, riaditeľ Košice IT Valley. 

„Okrem neho môžu návštevníci vidieť Jara Slávika. Aj keď ho mnohí poznajú ako porotcu zo súťaže Česko-Slovensko má talent, je uznávaný producent a predostrie svoj pohľad na prepojenie kreatívy a technológií,“ pokračoval Miroššay. 

Medzi ďalšími zaujímavými menami je Stéphane Assadourian z Kanady, ktorý tvoril súčasť známej hernej platformy Assassin’s Creed, či profesor Karl Stocker z Rakúska.  
Konferencia sa uskutoční v piatok 24.novebmra, lískty je ešte stále možné zakúpiť na stránkach atdays.sk 

 

Čítajte viac: gaming pc IT

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím