26.02.17

Sošky sú rozdané. Poznáme mená víťazov

Foto: Veronika Janušková

Výsledky prvého ročníka ankety sú známe a sošky majú svojich majiteľov. Sobotný galavečer v Kunsthalle si mohli vychutnať nielen samotní hostia, ale vďaka priamemu prenosu aj všetci fanúšikovia ­KOŠICE:DNES.

Vyhlasovateľom prvého ročníka ankety bol mediálny dom KOŠICE:DNES. Jej cieľom je oceniť tých Košičanov, ktorí svojimi aktivitami prispeli k rozvoju nášho mesta a jeho obyvateľov. Vo finále sa ocitlo desať osobností a desať subjektov Košíc. 

Osobnosťou Peter Gombita, subjektom KERE

Historicky prvým víťazom ankety KOŠIČAN ROKA 2016 v kategórii osobnosť s celkovo najvyšším počtom hlasov sa stal rímskokatolícky farár, riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život, Peter Gombita. 

Človek s obrovským srdcom si sympatie širokej verejnosti získal vďaka svojej nezištnej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi. Gombita pri preberaní ocenenia neskrýval nadšenie. Povedal, že cena nepatrí iba jemu. „Ešte neviem, čo sa udialo okolo mňa. Týmto to nekončí, ale ešte len začína. Ideme s väčšou parou vpred. Robím to preto, lebo by som nevedel byť šťastný, keby ľudia okolo mňa šťastní neboli,“ podotkol. 

Najvyšší  počet hlasov získal v kategórií Osobnosť katolícky kňaz a riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život, Peter Gombita. Víťazovi cenu odovzdal podpredseda predstavenstva VSH Development a.s. realizátora projektu Rezidencia pri radnici Martin Saučin.
Najvyšší počet hlasov získal v kategórií Osobnosť katolícky kňaz a riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život, Peter Gombita. Víťazovi cenu odovzdal podpredseda predstavenstva VSH Development a.s. realizátora projektu Rezidencia pri radnici Martin Saučin. / Foto: Veronika Janušková

V kategórii subjekt si ocenenie vo forme sošky odniesla spoločnosť Košice Represent (KERE). Pri preberaní ceny Belica povedal, že hlavnou myšlienkou KERE je jedinečnými návrhmi zvyšovať povedomie o Košiciach nielen doma, ale aj v zahraničí. „Je pekný pocit, že z hobby sa podarilo vypracovať značku, ktorá vyhrala v takej veľkej konkurencii spoločností,“ dodal.

Generálny riaditeľ mediálneho domu Lukáš Hraňo odovzdal ocenenie Košičan Roka 2016 v kategórií Subjekt zakladateľovi streetwearovej a lokálpatriotickej značke oblečenia Košice Represent – KERE, Matejovi Belicovi.
Riaditeľovi KERE Matejovi Belicovi odovzdal sošku generálny riaditeľ mediálneho domu KOŠICE:DNES Lukáš Hraňo. / Foto: Veronika Janušková

Žena roka 

Počas galavečera boli vyhlásené aj ďalšie dve kategórie - Žena roka, ktorá získala najvyšší počet hlasov zo všetkých nominovaných dám, a Sieň slávy za celoživotné dielo a zásluhy.

[article slug="sobotnajsi-vecer-patril-kosicanovi-roka"][/article]

Ženou roka sa stala Zuzana Želinská, konateľka spoločnosti Ness KDC. Na pódiu prezradila, že ju teší takáto košická udalosť. „Je mi cťou, že som mohla byť súčasťou tejto ankety a veľmi si toto ocenenie vážim.“

V kategórií Košičan roka 2016 Žena zvíťazila Zuzana Želinská, finančná a prevádzková riaditeľka NESS KE. Cenu odovzdal šéfredaktor mediálneho domu KOŠICE:DNES Dušan Karolyi.
Ženou roka sa stala Zuzana Želinská, konateľka spoločnosti Ness KDC. / Foto: Veronika Janušková

Sieň slávy

O osobnosti, ktorá prvá vstúpi do košickej Siene slávy, rozhodovala odborná komisia. Tvorili ju Jana Mojžišová, rektorka UVLF v Košiciach, manažér a IT odborník Jozef Ondráš, Peter Himič, riaditeľ Štátneho divadla v Košiciach, Branislav Koniar, organizátor vrcholových športových podujatí v meste a Dušan Karolyi, šéfredaktor mediálneho domu ­KOŠICE:DNES.

Do Siene slávy vstúpil in memoriam horolezec Jozef Psotka, ktorého za celoživotné zásluhy nominoval riaditeľ košického Medzinárodného maratónu mieru Branislav Koniar so slovami: „Nie vždy rozhoduje, či má človek na krku dve alebo štyri zlaté medaily, ale aký život prežil a aký odkaz zanechal svojim nasledovníkom.“ Za zosnulého horolezcu cenu prebrala jeho sestra Eva Mathéová, ktorá netajila svoje dojatie. „Môj braček si to určite zaslúži, svojím obetovaním, životom a svojím humánnym prístupom v horolezectve, ako aj v športe,“ povedala pri preberaní ocenenia.

Odborná komisia v zložení Jana Mojžišová, rektorka UVLF v Košiciach, manažér a IT odborník Jozef Ondráš, Peter Himič, riaditeľ Štátneho divadla v Košiciach, Branislav Koniar, organizátor vrcholových športových podujatí v meste a Dušan Karolyi, šéfredaktor mediálneho domu KOŠICE:DNES, rozhodla o laureátovi ocenenia Košičan roka 2016 v kategórií Sieň slávy. Stal sa ním in memoriam významný slovenský horolezec Jozef Psotka. Ocenenie prebrala jeho sestra Eva Mathéová (na snímke).
Laureátom Siene slávy in memoriam je horolezec Jozef Psotka. Cenu prevzala jeho sestra Eva Mathéová. / Foto: Veronika Janušková

Boli ste s nami 

Súčasťou galavečera bolo aj multimediálne štúdio, vďaka ktorému si sviatočnú atmosféru užili nielen pozvaní hostia, ale aj diváci a poslucháči mediálneho domu. V televízii a na facebookovej stránke KOŠICE:DNES mohli sledovať hodinové živé vysielanie z odovzdávania cien. Zákulisie galavečera sme sprostredkovali prostredníctvom Facebooku a vysielania v Rádiu KISS. Vďaka týmto priamym prenosom z podujatia s nami boli v reálnom čase počas celého večera všetci priaznivci mediálneho domu.

[article slug="videozaznam-z-galavecera-kosican-roka-2016"][/article]

Roztancovali a rozospievali hostí

Počas galavečera sa divákom predstavili mladé košické tanečné talenty z D. S. Studio. Nechýbal ani jedinečný spevácky zbor Collegium Technicum pod vedením Tatiany Švajkovej Kanišákovej, ktorý ukázal, aký je hlas jedinečný nástroj. Program obohatil ľudový orchester a zbor Súkromného hudobného a dramatického konzervatória na Požiarnickej ulici v Košiciach. Hostia sa mohli vytancovať aj na parkete, kde im hrala známa košická skupina Jungle Label a po polnoci  skupina dídžejov Cassovia All Stars DJ´s. Na pamiatku hostia dostali aj zaujímavú spomienku - čerstvé noviny z podujatia, ktoré sa vyrábali priamo na mieste, s vlastnou fotkou na titulke. 

Výherca automobilu Fiat 500: „Najprv som tomu neveril“
O tom, kto sa stane Košičanom roka 2016, hlasovali tí najpovolanejší – Košičania. Spomedzi všetkých hlasujúcich bol vyžrebovaný výherca nového automobilu Fiat 500, ktorý venovala spoločnosť Auto-Valas. Prítomní, ako aj diváci pri televíznych obrazovkách, mali možnosť vidieť aj samotné odovzdávanie nového auta vyžrebovanému majiteľovi – Erikovi Horváthovi. Aké boli jeho prvotné pocity z výhry? „Chcel som hlasovaním podporiť môjho priateľa Tomáš Gálla. Keď mi volali, že som vyhral, najprv som neveril. Opýtal som sa, či to auto je na víkend... V živote som nevyhral takúto hodnotnú vec.“ (MV)


Anketa: Ako hodnotíte prvý ročník ankety KOŠIČAN ROKA 2016?

Aneta Parišková televízna hlásateľka a moderátorka  Som nesmierne rada, že výsledky ankety sa takto dôstojne vyhlasujú. Držím palce všetkým v tíme KOŠICE:DNES, aby v tom pokračovali, pretože si myslím, že je to veľmi motivujúce. Treba si naozaj všímať a oceňovať tých, ktorí sa snažia zlepšovať život v Košiciach.

Aneta Parišková - televízna hlásateľka a moderátorka

Som nesmierne rada, že výsledky ankety sa takto dôstojne vyhlasujú. Držím palce všetkým v tíme KOŠICE:DNES, aby v tom pokračovali, pretože si myslím, že je to veľmi motivujúce. Treba si naozaj všímať a oceňovať tých, ktorí sa snažia zlepšovať život v Košiciach.

Igor Timko spevák skupiny No Name    Košice Represent je fajn firma. Je to niečo absolútne jedinečné, takže týmto kolegom v rámci košických subjektov to treba dopriať. Mňa ako Košičana táto anketa veľmi teší, dal by Boh, aby z toho vznikla tradícia, už sa teším sa na budúci rok.

Igor Timko - spevák skupiny No Name

Košice Represent je fajn firma. Je to niečo absolútne jedinečné, takže týmto kolegom v rámci košických subjektov to treba dopriať. Mňa ako Košičana táto anketa veľmi teší, dal by Boh, aby z toho vznikla tradícia, už sa teším sa na budúci rok.

Tomáš Gáll finalista ankety, Active Life    Som veľmi rád, že niečo také vôbec vzniklo, a že som tu. Verím, že to bude pokračovať. Palce som držal Zuzane Želinskej, tak- že keby som mohol tipovať, tak by mi to vyšlo. Aj pán Gombita je medzi ocenenými, takže je to všetko tak, ako má byť.(MV)

Tomáš Gáll - finalista ankety, Active Life

Som veľmi rád, že niečo také vôbec vzniklo, a že som tu. Verím, že to bude pokračovať. Palce som držal Zuzane Želinskej, tak- že keby som mohol tipovať, tak by mi to vyšlo. Aj pán Gombita je medzi ocenenými, takže je to všetko tak, ako má byť.

(MV)
Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím