23.07.19

Obvinili ho z podvodu a neoprávneného podnikania

foto: Instagram / dg
DNES
Zdieľať článok:

Denník KOŠICE:DNES v závere minulého týždňa informoval o tom, že mladého košického finančníka Dávida G. vyšetruje polícia. Ako sa nám podarilo zistiť, skončil dokonca za mrežami väzby. 

Podľa informácií z prokuratúry sa Dávid, ktorý sa prezentoval ako finančný expert a školiteľ, ocitol v rukách zákona už minulú stredu. 

„Dňa 17. júla 2019 bolo Dávidovi G. vznesené obvinenie za zločin podvodu v súbehu s prečinom neoprávneného podnikania. Obvinený bol sudcom Okresného súdu Košice–okolie vzatý do väzby, pretože z jeho doterajšieho konania vyplýva odôvodnená obava, že bude pôsobiť na svedkov, alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie. Ďalším dôvodom väzby je obava, že by pokračoval v trestnej činnosti,“ informoval nás hovorca košických prokuratúr Milan Filičko.

reklamná správa

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

S aplikáciou NAŠAKARTA v Beauty expert zlava na služby 10%

Zistite viac

Nereálne sľuby

Orgány činné v trestnom konaní neuviedli údaje o výške škody či počte poškodených, na ktoré sme sa pýtali. Dôvodom je obava, aby neunikli informácie, ktoré by mohli nepriaznivo zasiahnuť do prebiehajúceho vyšetrovania.

Už prvý článok však vzbudil pozornosť Košičanov a východniarov, ktorí, zdá sa, už dlhšie venovali pozornosť aktivitám Dávida G. „Zatkli ho z dôvodu, že sľuboval ľuďom obrovské zhodnotenie vkladov, mesačne päť percent. Stopercentne išlo o pyramídovú hru. Okrem iného kúpil aj bardejovský futbalový klub. Podľa mne dostupných informácií uňho investovalo vyše tisíc ľudí a vyzbieraných má okolo 20 miliónov eur. Všetkých ľudí doteraz vyplácal, ale bolo by len otázkou času, kedy by prestal,“ napísal nám zdroj, ktorý disponuje aj ďalšími podrobnými informáciami ohľadom Dávida G. 

Svoj nákladný život, napríklad výlet do Monte Carla, prezentoval Dávid G. na instagrame. foto: instagram
Svoj nákladný život, napríklad výlet do Monte Carla, prezentoval Dávid G. na instagrame. foto: instagram / dg

Stopy vedú na Cyprus

Podľa spomínaného zdroja bol minimálny vklad investorov 10-tisíc eur. Spočiatku to prebiehalo ako pôžička Dávidovi G. s tým, že napríklad pri sume požičaných 10-tisíc eur bude splácať po 500 eur mesačne, čo je 5 percent mesačne a 60 percent ročne.

„Neskôr prešiel na novú schému. V Česku si zriadil akciovú spoločnosť, ďalšiu otvoril na Cypre. Všetci jeho akože spoločníci museli mať eseročky, kde bola jeho česká akciovka spoločníkom,“ opisuje zdroj spôsob podnikania obvineného finančníka. 

Zo zmluvy o tichom spoločenstve, ktorú nám zdroj poslal, vyplýva, že klient poskytne svoje financie spoločnosti NLF Plus Limited so sídlom v cyperskej Nikózii. Tá poverila prijímaním vkladov českú spoločnosť NLF invest zastúpenú práve Dávidom G. „Tichý spoločník sa na základe tejto Zmluvy zaväzuje poskytnúť Podnikateľovi vklad... a podieľať sa tak na jeho podnikaní v obore vyhľadávania a podpory Startup projektov. Účastníci tejto zmluvy sa dohodli, že podiel na zisku a strate Tichého spoločníka v pomere k vkladu Tichého spoločníka predstavuje 60 percent,“ píše sa doslova v zmluve.

Dobre premyslenou investíciou bol aj vstup do futbalového klubu Partizán Bardejov - Dávid ako generálny riaditeľ klubu druhý sprava. foto: Ahoj Bardejov
Dobre premyslenou investíciou bol aj vstup do futbalového klubu Partizán Bardejov - Dávid ako generálny riaditeľ klubu druhý sprava. foto: Ahoj Bardejov

reklamná správa

Zbavte sa plastových kariet vo vašich penaženkách

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

Zistite viac

Zázračný obchodník z Medzeva

Podľa nášho zdroja Dávid G. mal sieť sprostredkovateľov, ktorí za každého nového klienta dostávali 2-percentnú mesačnú províziu z jeho vkladu. „Ročne je to výnos neuveriteľných 84 percent (60 pre klienta, 24 pre sprostredkovateľa - pozn. red.). To musí byť zázračný obchodník z Medzeva! Všetkým tvrdil, že má nejakých robotov a traderov, čo za neho na burze robia tie peniaze. On vraj chce stavať byty pre chudobných, nemocnice, školy a pomáhať ľuďom. Keď si však pozriete jeho instagram, prepychový byt, auto, výlety, dotovanie futsalového klubu v Košiciach, futbalových klubov, turné Katky Knechtovej či tenisový klub v Prešove, je jasné, že si chlapec žil na vysokej nohe na cudzí účet. Pri previerke totiž kriminalisti zistili, že peniaze, ktoré mu chodia na účet, na žiadnu burzu nejdú, ale vypláca z nich výnosy,“ tvrdí náš zdroj.

Denník KOŠICE:DNES oslovil aj svokra Dávida G., ktorý je primárom v jednej z košických nemocníc. Tvrdí, že o finančných aktivitách príbuzného nič nevedel.  

„Nemienim sa k tomu vyjadrovať, rieši to polícia, nechávam to plne na ňu, aby sa preukázala pravda,“ povedal. Na otázku, či mu nebol podozrivý nákladný  spôsob života manžela jeho dcéry, už neodpovedal. 

Roman Rokytka, Ľubo Ferko

Nemal povolenie, upozorňuje NBS po obvinení košického finančníka

Viac k téme

23.07.19
Nemal povolenie, upozorňuje NBS po obvinení košického finančníka

Stíhaný košický finančník sponzoroval Knechtovej turné, jej sestra mala byť súčasťou pyramídy

Viac k téme

23.07.19
Stíhaný košický finančník sponzoroval Knechtovej turné, jej sestra mala byť súčasťou pyramídy

reklamná správa

Čítajte viac: financie podvody

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím