18.08.19

Súčasťou Alžbetínskeho dňa v Bardejovských kúpeľoch bude historický sprievod

ilustračná foto: TASR

Na počesť návštevy cisárovnej Alžbety, zvanej Sisi, sa v Bardejovských kúpeľoch v nedeľu 18. augusta uskutoční Alžbetínsky deň.

Panovníčka tam v minulosti trávila tri týždne.    

„Tohtoročný 16. ročník má niekoľko sprievodných programov. Predovšetkým je to prechádzka cisárovnej Sisi s Franzom Jozefom v dobových kostýmoch po areáli kúpeľov a možnosť fotografovania sa s nimi,“ uviedla ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

Slávnostné fanfáry 

Alžbetínsky deň organizujú podľa jej slov ako pripomienku návštevy Sisi v Bardejovských kúpeľoch v roku 1895. „Sisi sem prišla ako päťdesiatosemročná 1. júla 1895 a zotrvala tu do 22. júla. Do Bardejova pricestovala vlakom po novovybudovanej železničnej trati. Liečila si nielen zdravotné problémy, ale aj dušu po úmrtí svojho syna Rudolfa, ktorý krátko predtým tragicky zahynul,“ priblížila Šatanková.

Spomienková slávnosť sa začne o 14.30 hod. historickým sprievodom cisárovnej s manželom po areáli Bardejovských kúpeľov. O 15.00 hod zaznejú v Kúpeľnej kolonáde slávnostné fanfáry a uvítacia reč zástupcu kúpeľov. Potom bude nasledovať položenie kvetov k pomníku Alžbety a prednes slávnostnej básne.

Návštevníci v rámci programu uvidia tiež renesančno-barokové tance, módnu prehliadku od stredoveku po rokoko a ukážku dobového súboja.„Slávnosť zakončí promenádny koncert orchestra na Kúpeľnej kolonáde. Sprievodnou akciou je i výstava fotografií pri príležitosti pobytu kráľovnej Alžbety v priestoroch Kúpeľnej kolonády,“ doplnila Šatanková.

Chodník venovaný Sisi

V tomto roku v Bardejovských kúpeľoch pribudol náučný chodník s názvom Sisi a jej zastavenia.

„Je dlhý 2,3 kilometra. Jeho prejdenie trvá približne 45 minút a je na ňom sedem zastavení. Fyzicky a časovo je nenáročný a dostupný pre všetkých klientov, vrátane rodín s deťmi a hendikepované osoby,“ dodala personálna a prevádzková riaditeľka Bardejovských kúpeľov Elena Romanová. 

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím