07.08.15

Tip na výlet: Vysoký vrch - Magas hegy

Michaľany – Széphalom – Smaragd – Magas hegy – Slovenské Nové Mesto Adrenalínový park v Sátoraljaujhely už Košičania objavili. Lyžovanie, bobová dráha, korčuľovanie, vyše kilometer dlhá lanová kĺzačka na susedný kopec... Dnes si ukážeme ako navštíviť toto miesto bikom a zozadu. Vlakom do Michalian, ale dá sa to trocha natiahnuť aj skorším štartom cyklocestami z Kuzmíc či Kalše. V našom prípade prechádzame cyklocestou smerom na Felsö a Alsöregmec, Széphalom a krížom poľnými cestami do romantického areálu Smaragd völgy. Je tu jazero vhodné na rybárčenie, chatky aj reštaurácia. Prechádzame jazykovo zmiešanou oblasťou. Najprv je to slovenská Rudabáňačka (Rudabányacska) a pokračujeme smerom na nemecké Karlsdorf (Károlyfalva). Na vrchole stúpania ešte pred Károlyfalva je sedlo Bányi (Bányi nyereg). Tu odbočujeme doľava na východ a stúpame na križovatku Nagy nyugodó. Odtiaľto pokračujeme najprv na juh do sedla Vörös nyereg a potom krúžime traverzom doprava okolo Magas hegy do športového centra na úbočí. Tento úsek od Bányi nyeregu je trocha orientačne náročnejší, ale zvládnuteľný. Nasleduje zjazd zásobovacou cestou do centra Sátoraljaujhely a návrat do Slovenského Nového Mesta na vlak.
V kocke:
- 30 km 
- nastúpaných 660 m
- stredne ťažká
- 50% málo frekventované komunikácie, ostatné lesné a poľné cesty
magas hegy
Oskenujte tento kód, alebo navštívte internetovú stránku: http://tinyurl.com/peyeuqj
Foto:  autor

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím