28.12.15

Vážnejšia nehoda až na konci sviatkov: Mladý chlapec skončil v nemocnici v kritickom stave

Až do soboty večer mali záchranári v Košiciach relatívne pokojné sviatky. Havárie dvoch áut na Ulici protifašistických bojovníkov a jedného v Pereši sa zaobišli bez zranení. K vážnejšej nehode volali Záchrannú zdravotnú službu až večer na Druhý sviatok vianočný. Na križovatke ulíc Krivá a Palackého zrazilo auto chodca, pravdepodobne mladého chlapca. „Pacient bol prevezený do nemocnice v kritickom stave,“ povedal hovorca operačného strediska záchranárov Andrej Hirjak.

Alkohol a excesy

V traumatologických ambulanciách Univerzitnej nemocnice L. Pasteura bolo ošetrených takmer 300 pacientov. Prevažovali zranenia hlavy. „Dominoval alkohol u mladistvých a v súvislosti s tým aj úrazy v dôsledku poalkoho lických excesov,“ informovala hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová. Na interných ambulanciách vo väčšej miere zaznamenali srdcové zlyhávania a hypertenzie. Tak ako po iné roky, aj tento rok sa vyskytli bolesti brucha v dôsledku nadmernej konzumácie jedla. Počas Štedrého dňa sa vyskytli dva prípady zapichnutých kostí v hrdle. „V tento deň zavolalo na našu Linku dôvery 15 ľudí z rôznych kútov Slovenska, najviac ich trápili rodinné a partnerské vzťahy,“ dodala L. Šustová.

Pripečený kapor

Hasiči mali od Štedrého dňa do nedele v Košiciach len niekoľko výjazdov k horiacim kontajnerom na sídliskách a menším dopravným nehodám. Za pätnásť minút zvládli drobný požiar a zadymenie v kuchyni bytu, ktoré spôsobil pripečený kapor. Záchranná zdravotná služba absolvovala v celom Košickom kraji 747 zásahov. V osemnástich bola dôvodom intoxikácia alkoholom. Ilustračné foto: TASR

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím