12.08.17

Aj za cenu vlastného života

Foto: Veronika Janušková

Konská pošta Európskeho pony expressu, ktorá sa organizuje už každoročne na počesť jazdcov, ktorí na koňoch prepravovali poštové zásielky na území USA je po roku opäť v Košiciach. Dnes si na Alpinke podľa tradícii divokého západu a v sprievode erdžania koní jazdci z východoslovenskej vetvy slávnostne prisahali, že zverený úsek trasy zdolajú aj za cenu straty svojich životov a poštu doručia na čas. 

Šerif slovenského Pony expressu a predák východoslovenskej vetvy Rudolf Vass, nám prezradil, že jazdci na svojich tátošoch vyrazia na štvortisícovú kilometrovú trať už 13. augusta z holandského mesta Rothenberg. „Každý, kto chce svojim blízkym poslať list touto historickou prepravou má možnosť tak urobiť už dnes. Avšak samotný prejazd Košicami bude 21. augusta a možnosť podať poštu budú mať ľudia pri Reštaurácii Ryba Anička do 17. hodiny,“ povedal. 

Organizátori si tento rok pripravili pre milovníkov westernu aj divoké prekvapenie. Prísahu okorenili lúpežným prepadnutím pošty, o ktoré sa postarali členovia z Westernového akčného divadla v Košiciach. 

(JH)
Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: kone podujatia

Hrabčáková
Zdieľať článok:

Je absolventkou masmediálnych štúdií na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach. S prácou redaktorky začínala v regionálnom denníku, kde sa predovšetkým venovala písaniu glos. Dnes v KOŠICE:DNES pôsobí na pozícii redaktorky, kde sa venuje prevažne občianskym témam a publicistike. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím