09.11.16

Ako budú hasiť?

Oheň je nebezpečný živel, preto by hasiace prístroje mali byť v prípade potreby vždy po ruke. Zvlášť v nemocnici. V UNLP na Terase sa k nim ale len tak ľahko nedostanete.

Konkrétne ide o pätnáste poschodie a chirurgickú kliniku. Na stenách tam visia minimálne dva oznamy, podľa ktorých sú hasiace prístroje o poschodie nižšie v označených miestnostiach s tým, že „kľúče sa nachádzajú na pooperačnom oddelení JIS“.   

Zaujímalo nás, či sa kompetentným osobám takéto riešenie nezdá kontraproduktívne a či je umiestnenie hasiacich prístrojov do  uzamknutých miestností v súlade s požiarnymi predpismi, keďže v prípade požiaru môže mať naháňanie kľúčov fatálne následky. Odpoveď z univerzitnej nemocnice ani od hasičov sme do uzávierky nedostali.  

Podmienky prevádzkovania hasiacich prístrojov stanovuje vyhláška ministerstva vnútra, podľa nej musia byť prenosné hasiace prístroje umiestnené na viditeľnom a prístupnom mieste tak, aby rukoväť hasiaceho prístroja bola maximálne vo výške 1,5 m nad podlahou. Hasiaci prístroj sa umiestňuje spravidla na zvislej stavebnej konštrukcii alebo na podlahe.  

Foto: mp

Čítajte viac: unlp bezpecnost

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím