11.10.18

Anonym opäť nahlásil bombu na súde v Košiciach

foto: Veronika Janušková

Polícia sa vo štvrtok ráno zaoberala anonymnou bombovou hrozbou na súdoch v Košiciach a Prešove. Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Ako uviedla Ivanová, krátko po 8.30 hod. oznámil mužský hlas na linku 112, že na súdoch v Prešove a Košiciach je bomba. „Polícia vykonala na mieste potrebné bezpečnostné opatrenia. Pyrotechnické prehliadky boli ukončené o 13. hod. s negatívnym výsledkom,“ uviedla.

Vo štvrtok polícia preverovala podobný anonym týkajúci sa Krajského súdu v Bratislave. Policajti prišli na miesto okolo 9.30 hod., pričom začali s evakuáciou budovy, žiadnu bombu ale nenašli. Ako uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková, vyšetrovateľ už v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.

reklamná správa
 

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím