13.01.21

Antigénové testovanie v košickom U. S. Steel potrvá podľa potreby

zdroj: TASR

Odberové miesto na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 v areáli U. S. Steel Košice bude otvorené dovtedy, kým si to pandemická situácia bude vyžadovať.

Informovala o tom v stredu oceliarska fabrika.

Mesto Košice po týždni opäť zorganizuje plošné testovanie

Viac k téme

12.01.21
Mesto Košice po týždni opäť zorganizuje plošné testovanie

„Sme veľmi radi, že sa nám zdravotníci a dobrovoľníci z podniku prihlásili na naše miesto. Avšak v celoslovenskom rámci by bolo vhodné, ak by nielen testy, ale aj zdravotníkov zabezpečil štát. Podniky sú natoľko zodpovedné, aby si uvedomovali nutnosť postarať sa o dobrovoľné testovanie tak, aby zabezpečili výrobu a zdravie zamestnancov,“ uviedol ďalej hovorca podniku Ján Bača.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac
 

237 nakazených 

Na verejnom odberovom mieste vo vstupnom areáli oceliarní od minulého týždňa pretestovali už 3 681 ľudí, z toho 118 malo pozitívny výsledok. „K dnešku nám počet pozitívnych zamestnancov stúpol na 237. Preliečených bolo vyše 500 zamestnancov,“ konštatoval Bača.

Odberové miesto je otvorené v čase od 6.30 do 11.30 hod. a od 13.30 do 18.30 hod.

Zamestnancom, ktorí prichádzajú do práce, podnik odporúča, aby sa pravidelne dali otestovať každých päť - sedem dní a výsledok nahlásili nadriadenému.

„Platnosť výsledku akéhokoľvek testu na ochorenie COVID-19 je ovplyvnený mobilitou testovanej osoby – čím sa človek viac presúva a prichádza do kontaktu s inými osobami, tým kratšia je jeho platnosť. Pravidelné testovanie zníži pravdepodobnosť šírenia výskytu ochorenia u zamestnancov, príbuzných a kolegov v práci,“ dodal hovorca.

 V podniku podľa neho komunikujú už aj o očkovaní, svoj názor na očkovanie môžu zamestnanci vyjadriť vyplnením krátkeho anonymného prieskumu na intranete.

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím