tip od čitateľa
30.06.17

Areál ubytovne DPMK ďalej chátra

foto: Veronika Janušková

Ešte v roku 2011 opustili ubytovňu Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) na Popradskej ulici neďaleko Kauflandu poslední nájomníci. Budova bola v zlom technickom stave a po šiestich rokoch ďalej chátra.

Podľa listu vlastníctva a katastrálnej mapy táto budova stále patrí mestu. Nášho čitateľa zaujímalo, prečo sa s ňou nič nerobí. Chcel tiež vedieť, či bola ponúknutá na odpredaj alebo má s nehnuteľnosťou mesto nejaký zámer.

ÚHA nesúhlasí s predajom

Ako sme sa z magistrátu mesta dozvedeli, minulý rok ju chcel záujemca odkúpiť, ale k odpredaju nedošlo, pretože s tým nesúhlasil Referát Útvar hlavného architekta (ÚHA) mesta Košice. „Architekti vo svojom stanovisku uviedli, že objekt ubytovne sa nachádza na území, ktoré je v zmysle Územného plánu hospodársko-sídelnej aglomerácie mesta Košice definované ako existujúce plochy dopravných zariadení,“ povedal pre KOŠICE:DNES Jozef Marko, vedúci Komunikačného oddelenia mesta Košice.

 Areál ubytovne už šesť rokov chátra, okolie budovy nie je udržiavané. foto: Veronika Janušková
Areál ubytovne už šesť rokov chátra, okolie budovy nie je udržiavané. foto: Veronika Janušková

Stavajú depo a meniareň

Dôvod bol prozaický. Ako uviedol hovorca, v areáli DPMK na Popradskej ulici sa pripravuje realizácia stavby Modernizácia električkového depa DPMK. „Výstavba depa, okrem iného, pozostáva z výstavby nových koľajových častí, umyvárne, haly ťažkých opráv, karosárne, manipulačnej plochy so žeriavovou dráhou a podobne.“ 

V rámci stavby modernizácia električkových tratí MET v meste Košice bude v areáli DPMK realizovaná rekonštrukcia a modernizácia meniarne „C“ s vedením podzemných sietí. „Z dôvodu realizácie týchto investičných stavieb v areáli odpredaj akýchkoľvek pozemkov a stavieb ÚHA neodporučil,“ odôvodnil hovorca.

Čo bude ďalej?

Zaujímalo nás, či pri momentálnom nedostatku vodičov autobusov by práve výhodné, lacnejšie ubytovanie pre zamestnancov v ubytovni DPMK mohlo prilákať nejakých potenciálnych šoférov. „Je to na zváženie," uviedol na záver J. Marko. 

Je tiež zaujímavé, že Informačné centrum MiC Košice túto ubytovňu ešte stále prezentuje na svojej webovej stránke ako možnosť pre turistov, kde sa môžu počas návštevy nášho mesta ubytovať.

foto: veja

Čítajte viac: dpmk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím