28.09.20

Z Auparku evakuovali všetkých ľudí

ilustračné foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ 

Prekvapení zostali v pondelok (28. 9.) ráno krátko po deviatej návštevníci obchodného centra Aupark. Budovu totiž museli urýchlene opustiť.

Po výzve, aby opustili budovu, na usporiadaný urýchlený odchod obchodníkov i zákazníkov dohliadali pracovníci bezpečnostnej služby. Po niekoľkých minútach ich však začali opäť vpúšťať dnu. Nešlo tentoraz ani o ohlásenú bombu, ani o požiar či nejakú technickú príčinu. Evakuácia bola súčasťou bezpečnostného cvičenia.

„V Auparku sme mali cvičný požiarny poplach. Takéto cvičenie musí podľa zákona o ochrane pred požiarmi vykonať každá právnická i fyzická osoba, ktorá je podnikateľom. Všetky činnosti pri cvičení prebehli v poriadku a naše obchodné centrum je opäť v plnej prevádzke,“ informovala nás riaditeľka centra Ľubica Bobáková.

Na priebeh cvičenia, ktoré organizuje Aupark každoročne, dohliadali podľa hovorkyne centra Petry Juhásovej prizvaní odborníci z polície aj od hasičov, aby mohli prispieť radami a skúsenosťami k čo najlepšej pripravenosti na nepredvídané situácie. Hasičskú či policajnú techniku však nevyslali, pretože súčinnosť zo záchrannými zložkami tentoraz nebola predmetom cvičenia.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím