10.10.17

Bábkari z Košíc prví v Užhorode

foto: bd

Bábkové divadlo Košice na medzinárodnom festivale bábkových divadiel Interľalka v ukrajinskom Užhorode svojich súperov prevalcovalo. V konkurencii ďalších štrnástich divadiel, medzi ktorými boli aj bábkové divadlá z Francúzska a Argentíny, si odnieslo Grand Prix za prvé miesto a zároveň získalo aj cenu detskej poroty za najlepšie predstavenie. „Je to už tretia Grand Prix z festivalu Interľalka pre naše divadlo, tentoraz sa o ňu zaslúžili herci Erika Orgován Molnárová, František Dolejší, Juraj Fotul a Peter Creek Orgován s hrou O rytierovi bez koňa,“ povedal pre KOŠICE:DNES manažér Bábkového divadla Martin Konečný.

reklamná správa

Dermacol NO NAME Acoustictour 2019 začína!

S turné prejde kapela 23 miest po celom Česko-Slovensku.

Zistite viac

Čítajte viac: divadlo

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím