11.05.16

Benátky máme aj my, Košičania - na Jazere

Benátky na jazere bývajú jednou z najatraktívnejších a najnavštevovanejších akcií osláv Dňa mesta Košice. Tento ročník v ničom nezaostal za predchádzajúcimi. Hladinu jazera čerilo v piatok večer 20 plavidiel najrôznejšieho tvaru a spôsobu pohonu - či už s pomocou vesiel, alebo vlastných nôh posádky v prípade upravených vodných bicyklov. Všetky museli byť osvetlené, takže tisícky divákov dobre videli aj potme na posádky, ktoré oblečením takmer vždy korešpondovali s témou zvolenou pri stavbe plavidla.  Diváci sa v piatok na košických Benátkach na jazere zabávali, ako sa patrí. Dôkazom sú tieto "vikingské" ženy, ktoré fandili plavidlu v tvare vikingského draka aj s náležite oblečenou posádkou.  
Košické Benátky
Dopravný podnik mesta Košice reprezentovalo plavidlo v tvare elektrobusu. Nechýbala ani tabuľka s číslom spoja (14) a nasledujúcou zastávkou (Havlíčkova).  
Košické Benátky
Vek pri zábave na košických Benátkach nehral žiadnu úlohu. Veselili sa mladí i tí skôr narodení - napríklad Seniori jazera, ktorí pripravili aj vlastné plavidlo.  
Košické Benátky
Pozornosť divákov vzbudzovalo toto plavidlo - Vikingský drak. Prihlásili sa s ním do súťaže pracovníci Centra voľného času na Orgovánovej ulici.  
Košické Benátky
Mestská časť Košice - Barca súťažila s plavidlom, ktoré pútalo pozornosť bielo odetou sirénou v prednej časti vyzdobeného člna. Rozdávala úsmevy na všetky strany.  
Košické Benátky
Výborným nápadom sa prezentovali pracovníci mestských lesov. Plavidlo si už druhý rok po sebe zhotovili zo stoviek umne pospájaných PET fliaš.   Košické Benátky   Foto: Iveta Vaculová

FOTO UDALOSŤ:

 
Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím