26.08.19

BMG Invest vyplatí veriteľom necelých 1,8 percenta z ich vkladov

ilustračná foto: archív KD

Viac ako 100-tisíc veriteľov si zo skrachovanej spoločnosti BMG Invest rozdelí dokopy približne 7,7 milióna eur.

Predstavuje to necelých 1,8 percenta z ich vkladov. Vyplýva to z júlového rozhodnutia Krajského súdu Košice, ktoré je zverejnené v Obchodnom vestníku. Zvyšných okolo 2,7 milióna eur predstavujú náklady na konkurz, vrátane odmien jeho správcov.

Medzi najvyššou uznanou sumou veriteľa je aj hodnota 175 977 eur, suma na uspokojenie tak predstavuje 3162,13 eura. Ako upozornil portál aktuality.sk, veritelia dostanú časť svojich peňazí naspäť po nadobudnutí právoplatnosti uznesenia, čo podľa zákonných lehôt vychádza na 15. septembra. Správca konkurznej podstaty BMG Invest František Hadušovský má pohľadávky veriteľom prvej triedy posielať prostredníctvom poštovej poukážky.

Desiatky poškodených 

Od finančného krachu spoločností BMG Invest a Horizont Slovakia uplynulo 17 rokov, dvere pobočiek nebankových subjektov ostali zatvorené pod zámienkou auditu.

Od obyvateľov vyzbierali takmer 63 miliárd slovenských korún, čo je v prepočte viac ako dve miliardy eur, poškodených zostalo približne 170-tisíc ľudí.

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím