14.08.19

Bradatá rekonštrukcia

foto: Iveta Vaculová

Rozsiahla rekonštrukcia Myslavskej cesty sa po roku chýli ku koncu. Hotová by mala byť do konca mesiaca. Práce, ktoré sa začali minulý rok v auguste, pritom mali trvať iba päť mesiacov.

Investorom projektu je mesto Košice. Podľa informácií z radnice sa dokončenie stavby posunulo kvôli nepriaznivým klimatickým podmienkam od vlaňajšieho decembra do apríla tohto roku. Okrem toho sa údajne museli robiť práce, ktoré neboli zahrnuté v projektovej dokumentácii.

Mesto so zhotoviteľom, spoločnosťou Strabag, na základe toho podpísalo minulý rok v novembri dodatok k zmluve o dielo, kde uviedlo termín ukončenia prác 30. jún. 

reklamná správa

Nový termín

Ani do konca júna sa rekonštrukcia neskončila a mesto podpísalo so zhotoviteľom ďalší dodatok. Nový termín stanovili na 30. augusta. „Je to aj kvôli niektorým dodatočným prácam, o ktorých realizáciu počas kontrolného dňa v mestskej časti Myslava požiadali občania a starostka Iveta Šimková,“ uviedla dôvody hovorkyňa mesta. 

V priebehu mája až júla spomalilo rekonštrukciu počasie. „Stavebné práce boli pozdržané z dôvodu dažďov, čo je zdokumentované v stavebných denníkoch,“ dodala hovorkyňa.

Práce majú byť hotové  do konca augusta.  Aktuálne sa dokončujú rigoly na odvádzanie vody.
Práce majú byť hotové do konca augusta. Aktuálne sa dokončujú rigoly na odvádzanie vody. foto: Iveta Vaculová
Motoristi musia ešte stále počítať s dopravnými obmedzeniami.foto k článku: Iveta Vaculová
Motoristi musia ešte stále počítať s dopravnými obmedzeniami.foto k článku: Iveta Vaculová

Problémové chodníky

Obyvatelia majú k oprave cesty výhrady. Okrem dlhého trvania prác a dopravných obmedzení im vadí aj nové riešenie chodníkov, ktorých úprava je súčasťou rekonštrukcie. Problémové sú najmä šikmé vjazdy do dvorov, ktoré robia ťažkosti chodcom a najmä mamičkám s kočíkmi. Primátor Jaroslav Polaček a riaditeľ magistrátu Marcel Čop si boli pozrieť rekonštrukciu celej Myslavskej cesty a zaujímali sa aj o názory občanov. 

Po dohode so starostkou mestskej časti mesto nedostatky na chodníkoch opraví. „Po vzájomnej dohode všetkých zúčastnených strán sa pristúpilo k výškovým úpravám vjazdov cez priekopu a zmenilo sa aj technické riešenie úpravy vjazdov do dvorov na chodníku, čo zaručí väčšiu bezpečnosť a spokojnosť tamojších obyvateľov,“ uviedla hovorkyňa.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím