06.01.19

Brutálne video! V Košiciach natočili bitky mladých dievčat

zdroj: youtube

 AKTUALIZOVANÉ 

Znepokojujúce video sa v posledných hodinách šíri sociálnymi sieťami. Zachytáva brutálnu bitku mladých dievčat z Košíc na verejnom priestranstve.

Dievčatá, podľa odhadu vo veku pod 15 rokov, sa na záberoch mlátia na priestranstve pri budove niekdajšej spoločnosti Horizont neďaleko Auparku. Sú na nich jasne vidieť kopance do jednej z aktérok ležiacej na zemi. Bitku sleduje a „bojovníčky“ povzbudzuje aj vulgárnymi výkrikmi skupina niekoľkých desiatok rovesníkov a rovesníčok. 

reklamná správa

Organizované zápasy?

Podľa portálu refresher.sk nie je vylúčené, že "súboj" mohol byť organizovaný. Objavil sa na ňom aj príspevok naznačujúci, že by ktosi mohol za sledovanie nehoráznosti vyberať vstupné 20 eur a avizuje sa tam aj ďalšia bitka. V ďalšom príspevku sa hovorí o „auparkskej kindermafii“. Iní prispievatelia píšu, že malo ísť o vyrovnávanie si účtov medzi mladými dievčatami a tri staršie sa vraj pustili do 12-ročnej, ktorá si dovolila vyjadriť svoj názor na ne.

V každom prípade obyvatelia okolitých blokov majú skúsenosti s pohľadmi na popíjajúce skupiny mládeže práve v priestore pri budove Horizontu už niekoľko rokov. 

Mladé výtržníčky

Brutálnu bitku dievčat už preverujú aj košickí policajti. Podľa slov ich hovorkyne Lenky Ivanovej sa o incidente dozvedeli pri monitoringu sociálnych sietí včera dopoludnia. „Ihneď po vyhodnotení videozáznamu začal vo veci konať príslušný policajný útvar. Vec zatiaľ preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva. Nie je však vylúčené, že po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov a zistení totožnosti osôb zachytených na videozázname dôjde k zmene právnej kvalifikácie skutku,“ pripomína L. Ivanová.

Podľa jej slov polícia dôrazne odsudzuje takéto konanie a v podobných prípadoch okamžite koná. „Budeme konať aj v prípade, ak vyšetrovanie preukáže, že účastníkmi bitky sú mladistvé osoby,“ dodala policajná hovorkyňa.

Video obsahuje násilie a vulgarizmy.


Zdroj: youtube 

reklamná správa

Čítajte viac: policia kosice

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím