09.01.19

Bývalí primátori Košíc a Jaroslav Polaček sa stretli na obede

foto: Veronika Janušková

V historickej radnici sa uskutočnilo novoročné stretnutie. Zorganizoval ho primátor mesta Košice Jaroslav Polaček a pozval naň exprimátorov Rudolfa Schustera, Rudolfa Bauera, Zdenka Trebuľu a Františka Knapíka, ale aj Richarda Rašiho.

Na slávnostnom obede však chýbali Zdenko Trebuľa a Richard Raši, ktorí sa ospravedlnili.

Súčasný primátor požiadal všetkých prítomných o rady a možno aj zdvihnutý prst, ak by niečo nerobil dobre, pretože, ako uviedol, majú za sebou obrovský kus roboty a veľké skúsenosti. „Som funkčne najmladší, a preto budem vďačný za každú radu.“

reklamná správa

Príďte sa zabaviť na galavečer H2o OK Slovakia

Lístky v predpredaji na kúpalisku Červená hviezda

Zistite viac

„Vždy som bol ten, ktorý navrhuje, kritizuje, keďže som bol kritizovaný a poučil som sa z toho. Vážim si, že nás nový primátor pozval a že je pripravený prijať aj nejaké námety. Je na ňom, či to bude akceptovať. Budem mu držať palce. Treba žiť s mestom a konať. Je dobré aby sa primátor obklopil vhodnými ľuďmi. Radšej počúvať kritické slová, ktoré niečo prinesú mestu, ako počúvať rôznych pochlebovačov,“ povedal Rudolf Schuster.

Rudolf Bauer primátorovi odporučil, aby sa neučil na vlastných chybách, ale počúval skúsenejších. „Dbajte na dobré spravovanie mesta, aby sa rozvíjalo. Mnohé veci sú dobre rozbehnuté a treba v nich pokračovať. Aj ja som pripravený pomôcť. Mám rád toto mesto a vždy sa cítim byť jeho súčasťou.“

„S tým, čo povedali moji kolegovia plne súhlasím a želám novému primátorovi hlavne čas. Štyri roky ubehnú rýchlo a bude treba urobiť odpočet,“ povedal na záver František Knapík.

reklamná správa


Foto: Veronika Janušková
 

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím