05.05.18

Čašníci sa na chvíľu premenili na športovcov

Foto: Iveta Vaculová
Hakl
Róbert Hakl
redaktor
Zdieľať článok:

Ukázali svoju šikovnosť a rýchlosť, ako vedia obslúžiť zákazníkov. Atmosférou známeho filmu „Vrchni, prchni!“ ožila Hlavná ulica, kde sa konal v rámci Dňa mesta Košice beh čašníkov.

Trať merala 66 metrov a štrnásť prihlásených čašníkov z jedenástich košických prevádzok ju museli absolvovať čo najrýchlejšie. Samozrejme, v ruke mali tácku a v nej pollitrový pohár, naplnený vodou a jednu fľašu. Smolu mal ten, komu by sa obsah vylial, no stalo sa to iba v jednom prípade. Najmladším súťažiacim bola 20-ročná Andrea Palenčárová, najstarším bol Ivan Gašpar, ktorý má toľko rokov, ako merala trať. „Trúfam si, ale nie sú tu ani vekové kategórie, ani hmotnostné. Ale behávam maratón, takže skúsenosti mám. Za život som už poroznášal hektolitre. Ale prišiel som kvôli zábave,“ poznamenal Gašpar.

reklamná správa

Do finále sa dostali štyria najlepší čašníci, ktorým sa už meral aj čas, za aký trasu ubehnú. Víťazom sa stal Ľudovít Godla z reštaurácie a kaviarne Carpano, ktorá bola aj organizátorom podujatia.

„Bežal som po prvýkrát a hneď to tak „vystrelilo“. Konkurencia bola dosť silná, no navzájom sa mnohí poznáme a vzájomne sme si fandili. Pracujem ako čašník od školy, teda už takmer 30 rokov,“ prezradil o sebe víťaz Godla, ktorého potešila aj cena v hodnote 200 eur. Vyskúšať si prácu čašníkov mohli aj diváci, zapojili sa siedmi odvážlivci.


Foto: Iveta Vaculová

Čítajte viac: zaujimavosti kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím