20.06.19

Časť akcionárov vidí problém, iní chcú viac informácii

Foto: Veronika Janušková

Denník KOŠICE:DNES pred a po rokovaní valného zhromaždenia oslovil viacerých zástupcov akcionárov VVS.

Našli sa medzi nimi aj takí, ktorí vidia v dodávateľoch vodárni prepojených na ich generálneho riaditeľa S. Hrehu problém. Jedným z nich je Marián Kníž, zástupca primátorky mesta Snina Daniely Galandovej (obaja nezávislí).

Vraví, že informácie z médií registruje a ich samospráva sa podľa neho prikláňa k tomu, že by v orgánoch vodárni boli zástupcovia Košíc, ktorí otvorili otázku transparentnosti.

„Chceme otvoriť diskusiu aj o tom, ako je vo vodárňach riešený konflikt záujmov. Chceme sa na to pýtať,“ povedal Kníž. Podľa neho by mala VVS v tejto oblasti uplatňovať obdobné pravidlá ako iné mestské či obecné firmy.

Aj primátor Bardejova Boris Hanuščák (Smer) tvrdí, že od šéfa vodárni bude žiadať vysvetlenie k niektorým dodávateľom. Urobiť tak chce na najbližšom zasadnutí predstavenstva, ktorého je členom. „Aj keď tam je príbuznosť, ale je dodržaný zákon, tak nebudem mať výhrady. Nikto nemôže byť diskriminovaný preto, že je s niekým rodina,“ povedal.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Zahorčáka neoslovil

Pochybnosti majú aj niektorí najmenší akcionári. Starosta obce Boľ Atila Bohács hovorí, že aj keď o väzbách firiem na vedenie VVS nemá informácie, ak by sa potvrdili, bol by to podľa neho problém. „Ja by som tak určite neobstarával. Už len z tohto dôvodu, aby sa nevytvorili nejaké podozrenia, že je tam niečo nekalé,“ povedal. Atila Bohács.  

Primátor Michaloviec Viliam Zahorčák (Smer) povedal, že si na rokovaní pozorne vypočul obidve strany. Za zástupcu mesta Košice nezahlasoval. „Nepresvedčil ma. To,čo hovoril ma jednoducho neoslovilo,“ povedal o príhovore J. Polačeka.

Viliam Zahorčák, primátor mesta Michalovce. Foto: Veronika Janušková
Viliam Zahorčák, primátor mesta Michalovce. Foto: Veronika Janušková

 

Zisk VVS vlani prevýšil 616.000 eur, Košice stále nie sú v štatutárnych orgánoch

Viac k téme

20.06.19
Zisk VVS vlani prevýšil 616.000 eur, Košice stále nie sú v štatutárnych orgánoch

 

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac
 

Čítajte viac: kosice vvs

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím