07.06.17

Cestujúcej v autobuse rozbil hlavu poklop

Ilustračné foto: Veronika Janušková

V pondelok o 16. hodine sa autobus linky 52 nečakane zdržal  na zastávke Krajský súd. Dôvodom nebolo jeho poškodenie, ale čakanie na záchranku. Vo vozidle sa uvoľnil kryt, ktorý zranil cestujúcu.

Podľa pani Marty, spolucestujúcej v autobuse, na dievčinu spadol poklop. Pád jej spôsobil tržnú ranu na čele. „Dievča vystúpilo so zakrvavenou tvárou. Záchranka prišla po desiatich minútach,“ prezradila na sociálnej sieti. 

Hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice, Michaela Karaffová potvrdila nehodu. „Autobus linky č. 52 vošiel do výmoľu, následkom čoho sa uvoľnil bočný stropný kryt a došlo k zraneniu cestujúcej.“ Kryty na autobusoch rady Irisbus Citelis 18 sú podľa slov hovorkyne zavesené na troch závesoch upevnené tromi skrutkami. Tieto upevnenia pravidelne kontrolujú.  „Aby sme predišli podobným udalostiam,  urobíme mimoriadnu kontrolu upevnenia krytov na všetkých vozidlách tohto typového radu,“ dodala M. Karaffová.

Ilustračné foto: veja

Točiková
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím