21.02.20

Čierny štvrtok v Košickom kraji. Na koľajniciach vyhasli dva ľudské životy

Foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

 AKTUALIZOVANÉ 

Na dvoch železničných staniciach v rámci Košického kraja došlo vo štvrtok (20. 2.) popoludní k tragédiám.

Prvá sa stala v Michalovciach, druhá v Markušovciach v okrese Spišská Nová Ves. Obeťami oboch nešťastných udalostí boli ženy.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, vo štvrtok krátko pred 16. hodinou došlo na železničnej stanici Michalovce k zrážke vlaku a 53-ročnej Michalovčanky.

„Rušňovodič prichádzajúceho vlaku aj napriek použitiu rýchločinného brzdenia, ale i zvukového výstražného znamenia už zrážke nedokázal zabrániť. Žena pri zrážke utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Kvôli dokumentovaniu udalosti bola v tomto úseku na niekoľko hodín zastavená vlaková doprava,“ uviedla Ivanová a dodala, že bližšie okolnosti polícia vyšetruje a v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

reklamná správa

O 10 minút neskôr

Len o desať minút neskôr sa rovnaká tragédia opakovala aj v Markušovciach, kde vlak zrazil a usmrtil 82-ročnú ženu.

„Aj napriek snahe, použitiu rýchločinného brzdenia i zvukového výstražného znamenia už rušňovodič kvôli krátkej vzdialenosti zrážke nedokázal zabrániť. Zranenia, ktoré žena pri zrážke utrpela, boli natoľko vážne, že im na mieste podľahla. Dychová skúška, ktorej rušňovodiča policajti podrobili, nepreukázala prítomnosť alkoholu v jeho dychu. Niekoľkohodinové dokumentovanie tejto tragickej udalosti ochromilo železničnú dopravu aj v tomto úseku. Aj v tomto prípade polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ dodala hovorkyňa.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím