03.05.18

Tri ženy chceli pašovať cigarety do Anglicka

Foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ

Trom ženám, ktoré chceli minulý týždeň na predĺžený víkend odletieť z Košíc do anglického Doncasteru, výlet nevyšiel. Pred odletom vo štvrtok skoro ráno pri kontrole na letisku im totiž röntgenový prístroj odhalil v príručnej batožine nedovolený kontraband.

Ženy z okresu Michalovce vo veku 22, 44 a 52 rokov mienili do Anglicka prepašovať spolu 10-tisíc kusov cigariet rôznych značiek, ktoré boli prevažne označené ukrajinskou kontrolnou známkou. Cestujúce colníkom nevedeli preukázať, ako sa k takému množstvu cigariet dostali. „Keďže ženy museli absolvovať nevyhnutné úkony, v ten deň do Anglicka neodcestovali. Prípady pokusov pašovania, či už cigariet, alebo alkoholu, pri odchode do zahraničia sú zriedkavejšie, väčšinou ich odhalíme pri príchode,“ povedala nám hovorkyňa Colného úradu Košice Ľudmila Šusterová. Colníci z letiska prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu Finančnej správy. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím