18.09.20

Cintorín zvierat stavia Rašiho exšéf kancelárie

Foto: FB/BS

Neďaleko cyklistického chodníka v lokalite Findoráková vzniká zaujímavá stavba. Privítajú ju najmä milovníci zvierat.

Cyklisti jazdiaci po spomínanom chodníku vedúcom cez Jahodnú si všimli mohutné drevené oplotenie, ktorého význam si nevedeli vysvetliť. Ako sa nám nakoniec podarilo zistiť na obecnom úrade v Košickej Belej, pri cyklochodníku nad obcou vzniká cintorín pre zvieratá.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Štvrtý na Slovensku

Buduje ho košická firma, ktorej majiteľom je niekdajší riaditeľ kancelárie primátora mesta ešte za čias Richarda Rašiho Martin Petruš. Podľa vlastných slov už má vybavené všetky posudky, povolenia a náležitosti od potrebných úradov a so stavbou finišuje.

„Prikláňam sa k pomenovaniu spomienkové miesto. Bude určené pre uhynuté domáce a spoločenské zvieratá najmä majiteľov z Košíc, ale nielen pre nich. Ja sám mám psov a viem, čo to pre milovníka zvierat znamená, keď má možnosť sa dôstojne rozlúčiť so svojím miláčikom a uložiť ho na dôstojné miesto do zeme,“ hovorí M. Petruš.

Ako dodal, bude to v rámci Slovenska oficiálne štvrté pietne miesto pre zvieratá. Dnes majú Košičania len jednu možnosť – spopolnenie zvieraťa po jeho smrti v zariadení s názvom Dúhový most.

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím