15.06.18

Čo robila električka č. 6 na Južnej triede?

foto: hkl

Zarazení ostali Košičania, ktorí si v pondelok ráno všimli električku číslo 6 na Južnej triede pred hotelom Centrum. Je to totiž úplne mimo jej trasy.

Počas poslednej etapy modernizácie električkových tratí jazdí električkový spoj číslo 6 od budovy Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) na Bardejovskej ulici cez Triedu SNP, Kuzmányho a Štúrovu na Staničné námestie. „Na Južnú triedu vôbec nezachádza, tak čo tam robila? Pomýlil sa vodič alebo sa azda pokazila na križovatke výhybka?“ pýtal sa Košičan, ktorý nás na kurióznu situáciu upozornil. 

Ľudia nechápali, ako sa mohla ocitnúť šestka mimo svojej trasy. Foto: hkl
Ľudia nechápali, ako sa mohla ocitnúť šestka mimo svojej trasy. Foto: hkl

Zjednodušenie?

Keďže pred časom sa stalo, že na vtedy uzavretú trať na ulici Československej armády zablúdil z roztržitosti vodič električky, ktorá mala odbočiť na Kuzmányho, opýtali sme sa v DPMK, či nešlo o podobný prípad. Dozvedeli sme sa, že nie. Hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová nám vysvetlila, že išlo o ranný posilový spoj na Sídlisko Nad jazerom. Tieto električky majú počas presunu od zastávky OC Važec do vozovne DPMK na informačných paneloch nápis: 7 Námestie osloboditeľov a v spodnom riadku doplňujúci text: Pokračuje ako linka 6 smer DPMK. 

„Po odchode zo zastávky Astória sa panely automaticky prepisujú už len na text: 6 DPMK. Dôvodom je snaha, aby sme cestujúcim na Námestí osloboditeľov zjednodušili identifikáciu ďalšej jazdy vozidla. Váš čitateľ teda videl pred hotelom Centrum spoj, ktorý išiel do vozovne a na transparentoch mal už číslo 6,“ informovala nás M. Karaffová.

reklamná správa

Čítajte viac: dpmk elektricka

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím