08.09.16

Čo už diváci tv:naša nepočuli a nevideli

Televízna beseda v tv:naša z 19. júla tohto roku má trestnoprávne pokračovanie. Líder aktivistov bojujúcich proti novému systému parkovania v širšom centre Košíc Henrich Burdiga podal, okrem iných, trestné oznámenie aj na riaditeľa kancelárie primátora Martina Petruša. Situáciu, ktorá nastala po skončení debaty s účasťou zástupcu fi rmy EEI, predstaviteľov mesta a občianskych aktivistov, vyhodnotil Burdiga tak, že sa mu Petruš vyhrážal. Čo sa vlastne v štúdiu tv:naša odohralo? V priebehu besedy bezprostredne po tom, čo Petruš vytiahol na Burdigu informácie o údajnom zlom parkovaní vozidiel fi rmy UNI, kde je Burdiga spolumajiteľom, a o jeho „čiernej stavbe“ na Pasteurovom námestí, sa aktivista nezdržal a Petrušovi povedal, že je idiot.  

Silné slová

Dohra prišla tesne po skončení naživo vysielanej besedy, takže ju televízni diváci nemohli vidieť. Prinášame doslovný prepis rozhovoru, ktorý skončil trestným oznámením. M. Petruš: „Pán Burdiga, si dávajte pozor na ústa, lebo ja som vás nenazval idiotom. Môžeme si to kľudne vysvetliť aj ináč!“ H. Burdiga: „Môžeme, ale máte máte problém momentálne s rukou.“ (Narážal na skutočnosť, že riaditeľ kancelárie primátora prišiel na besedu s pravou rukou v obväze.) M. Petruš: „Ale viete čo, ľavú ruku mám úplne v poriadku.“ H. Burdiga: „A ja mám pravačku celkom silnú.“ Tieto výroky teraz skúmajú policajti, ktorí si prišli po záznamy besedy do tv:naša, či naplnili skutok vyhrážania, ako sa domnieva Burdiga.
Henrich Burdiga, aktivista proti systému parkovania.
Henrich Burdiga, aktivista proti systému parkovania.
Martin Petruš, riaditeľ kancelárie primátora.
Martin Petruš, riaditeľ kancelárie primátora.
Foto: Veronika Janušková      

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím