15.11.16

Ďalšie významné ocenenie pre veterinu v Košiciach

Dva dni po získaní prestížnej Národnej ceny za kvalitu prišla z Bratislavy do Košíc ďalšia cena pre Univerzitu veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach (UVLF). 

V kategórii Celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky za významný príspevok k rozvoju molekulovej diagnostiky a epizootológie vírusových nákaz zvierat cenu získal profesor Štefan Vilček z katedry epizootológie a parazitológie UVLF v Košiciach.  

Počas galavečera, ktorý bol vyvrcholením Týždňa vedy a techniky na Slovensku, mu ju v priestoroch Incheba Expo Bratislava odovzdal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan. „Potešilo ma, že som získal toto významné ocenenie. Jedným dychom však musím dodať, že na mojej výskumnej práci sa podieľali desiatky domácich a zahraničných spolupracovníkov, ktorí sú spoluautormi spoločných publikovaných vedeckých prác. Chcem sa im poďakovať za kolegiálny prístup pri riešení vedeckých problémov, za tvorivú atmosféru, za množstvo spoločných nápadov. Na pyramíde tohto spoločného úsilia a za optimálnych pracovných podmienok na UVLF sa zrodilo toto ocenenie“, vyjadril poďakovanie profesor Vilček. 

(RED)
Foto: nn

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím