10.10.17

Daňový úrad už sťahujú

foto: Veronika Janušková

Sťahovacia firma už začala s premiestňovaním Daňového úradu z Rozvojovej ulice do historickej budovy na Železničnej ulici.

Do nových priestorov robotníci včera prinášali nábytok pre zamestnancov, ktorí tam budú sídliť.

Po šiestich rokoch sa tak z periférie mesta presunú daniari do centra mesta. Zástavku tu majú električky, ako aj viacero autobusov. Budova má tri vchody, jeden z nich je bezbariérový. K dispozícií bude pre klientov finančnej správy parkovanie s tým, že prvú hodinu budú mať zdarma vo vyhradených parkovacích zónach.

reklamná sprava

Vysnívané Vianoce v online lekárni Dr.Max

Nakúpte nad 25 € a získajte produkt v hodnote až 28,99 € len za JEDINÝ CENT.

Zistite viac

Bude to lacnejšie 

„Kým doterajší nájom menšej výmery v komerčných priestoroch stál viac ako 72-tisíc eur mesačne, nové priestory väčšej výmery budú za 61-tisíc eur mesačne,“ informovala Ivana Skokanová, hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR. 

Zmluvu na prenájom majú daniari so železničiarmi na desať rokov. V minulosti sídlili jednotlivé úrady na troch rôznych adresách v meste. Po ich zlúčení v roku 2011 do jedného úradu bolo sídlo na Rozvojovej ulici. V roku 2013 sa uvažovalo o sťahovaní, nakoľko pracovníci sa sťažovali na zdravotné problémy. Pôvodná nájomná zmluva skončila v roku  2016.

foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: danovy urad

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím