13.07.18

Darcu kočíka hľadala sestrička na sociálnej sieti

ilustračné foto: flickr

Sociálne siete využívajú mnohí a tie veľakrát vedia aj pomôcť. Nestáva sa však často, aby zamestnanec nemocnice prostredníctvom nich žiadal ľudí o výbavu na oddelenie.

„Milé mamičky, idem k vám s prosbou, v Detskej fakultnej nemocnici, konkrétne na oddelení D, potrebujeme športový kočík na transport našich malých pacientov, náš starý už doslúžil. Ak niekto máte starší, nepotrebný, prosím, darujte. Bolo by fajn, ak by sa dal dať do ľahu. Veľmi pekne vám ďakujem,“ znel post jednej zo sestričiek, ktorá na oddelení pracuje.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Prosba bola, podľa všetkého, úspešná, pretože jedna mamička ponúkla rovno dva kočiariky. Podivné skôr je, že štátna nemocnica nevie sama na prevoz malých pacientov takéto kočíky zabezpečiť. 

„V tomto prípade išlo o súkromnú aktivitu zamestnanca prostredníctvom sociálnych sietí. Podobné aktivity sa realizujú prostredníctvom neziskových organizácií v spolupráci s Detskou fakultnou nemocnicou Košice za účelom dovybavenia pracovísk,“ uviedla pre KOŠICE:DNES Soňa Búziková z kancelárie generálnej riaditeľky na otázku, či by nemal takéto základné vybavenie financovať štát prostredníctvom samotnej nemocnice. 

reklamná správa

 

Čítajte viac: pomoc

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím