13.02.18

Potešte deti počas Medzinárodného dňa darovania knihy

foto: kmk

V stredu nie je len Deň svätého Valentína, ktorý sa oslavuje ako deň zamilovaných, ale aj Medzinárodný deň darovania knihy.

Pri jeho príležitosti bude v Knižnici pre mládež mesta Košice zbierka detskej literatúry. Vyzbierané darované knihy poputujú detským klientom Psychosociálneho centra a do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Zmyslom zbierky je potešiť deti, ktoré to naozaj potrebujú. 

Zástupkyňa riaditeľky knižnice Kamila Prextová hovorí, že takýmto spôsobom si pripomenú naraz obidva sviatky. Dodáva, že knihovníčky sa pri svojej práci často stretávajú s detskými čitateľmi, ktorí majú zdravotný či sociálny hendikep. 

reklamná správa

Pobočky aj bibliobox

Preto knižné dary venujeme práve takýmto deťom. Verím, že tohtoročná zbierka bude úspešná a rovnako ako minulý rok budú knihy opäť dôvodom na nejeden detský úsmev,“ povedala Prextová.  Do zbierky sa môže zapojiť široká verejnosť. Ľubovoľnú novú, alebo už prečítanú detskú literatúru, môžu ľudia nosiť do 20. februára do všetkých pobočiek mestskej knižnice. Knihy možno vhodiť aj do biblioboxu, ktorý je umiestnený na námestí pred vchodom do areálu Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici. K dispozícii je nepretržite.

Knihy môžete odovzdať kedykoľvek do biblioboxu či v ktorejkoľvek pobočke knižnice. foto: kmk
Knihy môžete odovzdať kedykoľvek do biblioboxu či v ktorejkoľvek pobočke knižnice. foto: kmk
Kam môžete doniesť knihy

Pobočka Knižnice pre mládež mesta Košice v OD Mier, Litpark na Kukučínovej 2, v OC Merkur, do knižnice Nezábudka na Poľovníckej 8, na Humenskej 9, v SŠ sv. Košických mučeníkov na Čordákovej 50 a do pobočiek, ktoré sú na pätnástich košických základných školách.

 

Čítajte viac: knihy

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím