01.12.18

Detská železnica Košice pripravila pre deti Veselú mikulášsku jazdu

foto: Jozef Jarošík

Približne 100 detí a rodičov sa v sobotu na východe Slovenska zúčastnilo mikulášskej jazdy vlakom. Na trati medzi Košicami a Prešovom mohli vidieť nielen historické „motoráky“ Magdu a Ľubku, ale aj samotného Mikuláša, anjelov a čerta. V nedeľu (2. 12.) navštívi Mikuláš aj deti na Veselej mikulášskej jazde na Košickej detskej historickej železnici v Čermeli.

Vlakový zážitok pre deti a rodičov pripravili železniční nadšenci z Klubu historických koľajových vozidiel a z Detskej železnice Košice. Účastníci si podľa Zuzany Lehotskej z Detskej železnice Košice užili príjemnú jazdu vo vykúrených vozňoch.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac
 

Veselá jazda

Mimoriadny vlak bol zostavený z historických vozňov M.131 s klasickými drevenými lavicami a komfortom cestovania z obdobia 50-tych rokov minulého storočia a modernejších vozňov radu 810. Počas jazdy sa deti mohli osobne stretnúť, odfotiť a porozprávať sa s Mikulášom a dostali aj balíček. „V Čermeli v nedeľu (2. 12.) vypravíme až tri vlaky na Veselú mikulášsku jazdu o 9.00 hod., 11.00 hod. a 13.00 hod. Deti sa môžu tešiť na Mikuláša, anjelov i čerta, ktorí sa s nimi povezú až na Alpinku. Na konečnej zastávke je pripravený zábavný program pre deti s Usmievankou, zaspievame si, zatancujeme a na rad príde aj rozdávanie pravých mikulášskych balíčkov. Mimoriadna zimná jazda v otvorených vozňoch opäť ponúkne nevšedný zážitok pre malých aj veľkých,“ priblížil program mimoriadneho vlaku organizátor podujatia Ľubomír Lehotský z Detskej železnice Košice.

Výťažok z cestovného, ako aj dobrovoľné príspevky, budú použité na opravu a záchranu historického parného rušňa 434 2338 s tendrom z roku 1917, familiárne nazývaným aj „Štvorkolák“, o ktorý sa stará Klub historických koľajových vozidiel a na podporu Košickej detskej historickej železnice.

reklamná správa


Foto: Jozef Jarošík
(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím