03.10.18

Do Košíc konečne mieri električka číslo 8

foto: Veronika Janušková

Po skončení modernizácie posledného úseku električkových tratí sa na ňom majú električky objaviť v piatok. Dopravcovia avizujú aj novú linku číslo 8.

Ako už denník KOŠICE:DNES svojich čitateľov informoval, kolaudačné rozhodnutie z Košického samosprávneho kraja ako špeciálneho stavebného úradu pre mestské dráhy už bolo vydané. Čaká sa na doručenie všetkým účastníkom, aby bolo rozhodnutie právoplatné. 

reklamná správa

Ochutnaj 5 druhov voňavých CURRY pochúťok

Od tých najjemnejších až po korenisté chilli chute v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí.

Zistite viac

Na svojej internetovej stránke už majú dopravcovia od piatka 5. októbra zverejnené nové cestovné poriadky s pôvodnými trasami. Napríklad „šestka“ opäť pôjde z Námestia Maratónu mieru cez Amfiteáter, Terasu, Moldavskú až na Staničné námestie. Oznámenie o skončení výluk a plnom obnovení električkovej dopravy sa od včerajška objavilo aj na zastávkach MHD.

Takéto oznamy viseli na zastávkach MHD v meste, kým ich nezvesili.   Označenie novej linky číslo 8 na električkovej zastávke.foto: veja
Takéto oznamy viseli na zastávkach MHD v meste, kým ich nezvesili. Označenie novej linky číslo 8 na električkovej zastávke.foto: veja

Dali, nedali...

Košickú cestujúcu verejnosť čaká zrejme ešte jedna zmena. Pribudne električková linka číslo 8. Už je označená aj nálepkami na informačných tabuliach na zastávkach a spomína sa v oznamoch na zastávkach MHD. Na webovej stránke DPMK bol uvedený aj jej cestovný poriadok. Nová „osmička“ bude podľa neho premávať na trase od Amfiteátra, cez Kuzmányho ulicu, Štúrovu a Moldavskú po kruhovú križovatku. Tam sa otočí na Alejovú a cez Križovatku VSS pôjde na Sídlisko Nad jazerom. Jazdiť by mala cez pracovné dni od siedmej rána do piatej popoludní. V priebehu včerajška však cestovný poriadok novej linky z webovej stránky dopravcov zmizol. Zvesili aj oznámenia na zastávkach.

reklamná správa

Náročný proces

Na novú linku sme sa preto opýtali priamo v DPMK. „Príprava zavedenia novej električkovej linky je dlhodobý a náročný proces – predovšetkým z hľadiska legislatívy. Keď budú splnené všetky podmienky a spustenie novej linky bude reálne, včas to verejnosti aj médiám oznámime oficiálnou tlačovou správou. Definitívna informácia je vždy zverejnená prostredníctvom komunikačného oddelenia DPMK na základe rozhodnutia vedenia podniku. Do okamihu oficiálneho zverejnenia sú všetky postupy iba pracovnou verziou, a preto vás žiadame, aby ste pracovali s nami potvrdenými informáciami,“ odpovedala nám hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová.

(FER)
 

Čítajte viac: mhd elektricky

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím