12.10.18

Do zničeného paneláku na Obchodnej ulici sa opäť vracia život

foto: Veronika Janušková

Už jedenásť zo šestnástich rodín v paneláku na Obchodnej ulici, kde došlo začiatkom apríla k výbuchu plynu, sa presťahovalo do svojich bytov. 

V bytovke zničenej explóziou sú zrekonštruované všetky rozvody, teda elektrina, plyn, voda a radiátory už kúria.

reklamná správa

Radšej elektrický sporák

Svoj príbytok si už zrenovovala rodina Hlavatých, ktorá dočasne žila u príbuzných na Pereši. „Teší ma, že všetko funguje, ako má. Po skúsenosti z apríla sme si radšej nainštalovali elektrický sporák,“ uviedol Ondrej Hlavatý. Aj oni museli rekonštruovať celý byt. Po výbuchu a zadymení im zo zariadenia ostalo asi desať percent vecí, ostatné skončili v kontajneri. 

Rodina Hlavatých sa do paneláku nasťahovala pred mesiacom. Pred plynom uprednostnila elektrický sporák. foto: veja
Rodina Hlavatých sa do paneláku nasťahovala pred mesiacom. Pred plynom uprednostnila elektrický sporák. foto: veja

S prácami už finišujú

Exteriér paneláka je hotový, bol aj zateplený. „Momentálne finišujú práce v interiéri. V stredu už začal jazdiť aj výťah. Predpokladám, že všetky práce budú hotové do konca mesiaca,“ uviedla Silvia Bačová, konateľka spoločnosti Spravis, ktorá spravuje panelák na Obchodnej ulici. Zatiaľ je podľa nej skoro hovoriť o sume, ktorá bola na rekonštrukciu potrebná. Podľa hrubého odhadu z leta sa rátalo s celkovými nákladmi do 300-tisíc eur. Dom bol, našťastie, poistený.

Príčinou nahromadený plyn
Silná explózia sa ozvala na Obchodnej ulici v nedeľu 8. apríla tohto roku krátko pred pol ôsmou večer v byte na štvrtom poschodí. Okamžite sa rozhoreli plamene. Boj s plameňmi trval do nasledujúceho rána. Výbuch mal podľa polície spôsobiť nahromadený plyn. V úplne zničenom byte zahynul 92-ročný majiteľ Ľudovít Deleman. Bol najstarším Rómom v Košiciach. Prežil rómsky holokaust počas II. svetovej vojny.

 

foto: Veronika Janušková

Výbuch na Obchodnej za pol milióna eur

Viac k téme

16.04.18
Výbuch na Obchodnej za pol milióna eur
reklamná správa

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím