14.11.17

Dobrovoľníci pomáhali bezdomovcom i v uliciach mesta

Evanjelizačné turné projektu Godzone tour 2017 - Odhodlaní zmeniť svet - s takmer 300 dobrovoľníkmi v utorok zavítalo do Košíc.

Desiatky mladých ľudí sa podľa organizátorov už v doobedňajších hodinách rozhodli podať pomocnú ruku bezdomovcom aj okoloidúcim na námestí. Vyvrcholením podujatia Godzone tour bol celovečerný koncert v hale Cassosport. „Dnes večer odštartoval v Košiciach už deviaty ročník podujatia Godzone tour, ktorý má v mladých ľuďoch prebudiť odhodlanie meniť svet vôkol seba a zastaviť tak strach, apatiu či nezáujem,“  uviedol o vízii podujatia riaditeľ projektu Godzone Július Slovák.

Organizátori sa počas prebiehajúceho Týždňa Cirkvi pre mládež rozhodli ísť mladým ľuďom príkladom. V rámci dobročinnej aktivity navštívili zrána neziskovú organizáciu Oáza - nádej pre nový život, kde ponúkli svoj čas ľuďom bez domova. „V centre Oáza sme pomáhali s prácou v skleníku, vykopávali sme burinu, pracovali sme s drevom a na záver sme sa modlili spolu s klientami,“ povedal jeden z dobrovoľníkov.

Miestnych bezdomovcov sa dobrovoľníci rozhodli povzbudiť aj posolstvom evanjelia. „Prijímam to ako veľký dar, dar od Boha. Je to pre mňa veľké prekvapenie. Myslím si, že tá pomocná ruka dobrovoľníkov je pre nás veľkým povzbudením do budúcna, že tu nie sme sami a že máme aj iných, ktorí na nás myslia,“ uviedla pani Marta, pracovníčka centra Oáza - nádej pre nový život.    

Výchovné koncerty a fotografická výstava

Okrem dobročinnej aktivity počas utorka v Košiciach prebiehalo aj niekoľko ďalších sprievodných aktivít. Pre stredné a základné školy pripravili organizátori výchovné koncerty, na námestiach ponúkali okoloidúcim teplý čaj a kávu. Tohtoročnou novinkou Godzone tour 2017 bola na námestí aj vernisáž fotografickej výstavy s názvom Ešte stále existuje...?. „Výstava zahŕňa desať príbehov s umeleckými fotografiami mladých talentovaných fotografov, ktoré vyjadrujú rôzne životné okolnosti, akými sú odpustenie, vernosť či radosť,“ priblížila Ivana Šalgová z organizačného tímu.    

Večerný koncert v športovej hale Cassosport so začiatkom o 18. hodine bol spojením hudobno-tanečnej šou, videoprodukcie, svedectiev, slova, divadelných vystúpení, ale aj spoločnej modlitby. Vstup na podujatie bol bezplatný.

Godzone je katolícky projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Vo svojej činnosti sa venuje najmä mladým ľuďom na Slovensku a v Českej republike prostredníctvom animátorskej školy, misijných výjazdov a Godzone konferencie. Projekt je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže.

(TASR)
foto: Godzone

Čítajte viac: dobrovolnici

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím