12.10.18

Dočasný semafor na kritickej križovatke nebude

foto: Veronika Janušková

Kritická situácia na križovatke Kostolianska cesta - Národná trieda – Podhradová pri Crow aréne sa tak skoro nezmení. 

Už aj tak zlú dopravnú situáciu tu ešte viac komplikujú nákladné automobily, ktoré z kameňolomu Hradová za Košicami vozia náklad na stavbu diaľnice pri Budimíre.

Nad alternatívnym návrhom, aby sa tam do vybudovania kruhového objazdu umiestnili prenosné semafory, mesto v minulosti uvažovalo. Napokon k tomuto riešeniu samospráva nepristúpi. Problémom sú znova vlastnícke vzťahy k pozemkom, ktoré brzdia aj prípravu výstavby kruhovej križovatky.       

reklamná správa

„Došlo by k zásahu do cudzích pozemkov a k vynaloženiu značných finančných prostriedkov na toto dočasné riešenie. Z týchto dôvodov sa mesto rozhodlo pre urýchlenie procesu majetkovoprávneho vysporiadania pozemkov a k príprave definitívneho riešenia,“ informoval Jozef Marko, hovorca magistrátu.

Radnica vykupuje pozemky pri križovatke, aby sa tam mohol vybudovať kruhový objazd. foto: Veronika Janušková
Radnica vykupuje pozemky pri križovatke, aby sa tam mohol vybudovať kruhový objazd. foto: Veronika Janušková

Mesto má spracovanú projektovú dokumentáciu na územné rozhodnutie pre umiestnenie stavby kruhovej križovatky. Aby mohol magistrát dostať stavebné povolenia, musí zdokladovať vlastnícky vzťah k všetkým dotknutým parcelám. 

Celkovo ide o jedenásť podielových spoluvlastníkov. Väčšinou ide o fyzické osoby, dve sú právne subjekty. 

reklamná správa

Čítajte viac: doprava

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím