03.11.19

Dopravná nehoda neďaleko Košíc si vyžiadala jednu obeť

Foto: FB Polícia SR - Košický kraj

AKTUALIZOVANÉ 

V smere od obce Mokrance na obec Buzica v okrese Košice-okolie došlo v sobotu (2. 11.) pred polnocou k tragickej dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala smrť mladého muža. Polícia v súvislosti s nehodou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, podľa doterajších zistení 24-ročný vodič z okresu Košice-okolie po prejdení pravotočivej zákruty pravdepodobne nezvládol na mokrej vozovke riadenie vozidla zn. Škoda Octavia.

„V šmyku prešiel s vozidlom do protismeru a narazil do stromu mimo vozovky, kde ostalo zakliesnené. Vo vozidle sa v tom čase okrem vodiča, ktorý podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ľahké zranenia, nachádzal aj 22-ročný spolujazdec, ktorý však na mieste utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla Ivanová.

Foto: FB Polícia SR - Košický kraj
Foto: FB Polícia SR - Košický kraj

reklamná správa

U vodiča namerali alkohol v dychu

 Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,92 promile. Opakovaná dychová skúška mala podľa hovorkyne stúpajúcu tendenciu.

Pri dokumentovaní dopravnej nehody bol prítomný aj znalec z odboru cestná doprava. „Presná príčina tejto dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti, ale i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ doplnila Ivanová.

Ako ďalej povedala, náhle zmeny poveternostných podmienok sa podpisujú aj pod dopravnú situáciu na cestách, je preto nevyhnutná zvýšená opatrnosť. „Častými príčinami vzniku dopravných nehôd je mnohokrát aj skutočnosť, že vodiči nie vždy adekvátne reagujú najmä na zhoršenú viditeľnosť a mokré vozovky, zle odhadnú vzdialenosť medzi vozidlami, niektorí precenia svoje schopnosti a aj v miernych zákrutách dostatočne neprispôsobia rýchlosť svojim schopnostiam a stavu vozovky,“ skonštatovala Ivanová.

O nehode informuje Polícia SR - Košický kraj aj na sociálnej sieti.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím