10.08.19

Dopravná nehoda pri Košiciach-Šebastovciach si vyžiadala jednu obeť

Foto: FB Polícia SR - Košický kraj
/ ROČ
TASR / ROČ
Autor
Zdieľať článok:

AKTUALIZOVANÉ 

Dopravná nehoda kamióna a osobného motorového vozidla, ku ktorej došlo v sobotu ráno medzi mestskou časťou Košice–Šebastovce  a obcou Haniska si vyžiadala jednu obeť.

Informácie, ako prvý, potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

„Bolo tam naše ekologické vozidlo. Bolo podozrenie na chemickú látku, keďže išlo o kamión s cisternou, ale nič také sa nepotvrdilo. Na mieste zasahovalo šesť hasičov z Košíc,“ uviedol operačný dôstojník s tým, že na ceste bola niekoľkohodinová uzávera. 

Ako spresnila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, k nehode došlo pár minút po 6-tej hodine ráno.

Foto: FB Polícia SR - Košický kraj
Foto: FB Polícia SR - Košický kraj

Kamionista sa snažil zrážke zabrániť 

„V tom čase predchádzal 39-ročný vodič z okresu Martin s osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Fabia smerom na mesto Košice pred ním jazdiace vozidlo. Vodič sa však po predídení tohto vozidla nezaradil ihneď do jazdného pruhu, ale pokračoval v jazde v protismernej časti vozovky. Smerom od mesta Košice na obec Haniska (okr. Košice) v tom čase v protismere viedol nákladné motorové vozidlo zn. Volvo 46-ročný štátny príslušník Rumunska, ktorý oproti sebe zbadal vozidlo zn. Škoda Fabia, avšak vodič tohto vozidla na zvukové ani svetelné znamenia, ktoré kamionista vydával, nereagoval,“ ozrejmila Ivanová. 

Aj napriek tomu, že vodič nákladného motorového vozidla sa podľa hovorkyne snažil zrážke brzdením, aj vyhýbaním sa ku okraju vozovky, zabrániť, došlo k čelnej zrážke vozidiel. 

Vyšetrovanie za účasti znalca 

Vodič vozidla zn. Škoda Fabia pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Podľa hovorkyne vykonanou dychovou skúšku nebolo u kamionistu zistené požitie alkoholických nápojov, to, či alkohol alebo iné návykové látky požil pred jazdou vodič osobného motorového vozidla, bude zisťované pri pitve,“ povedala Ivanová.

Celková predbežná škoda bola vyčíslená na 10-tisíc eur. „Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov cestnej premávky sú predmetom ďalšieho vyšetrovania, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava,“ uzavrela hovorkyňa s tým, že polícia v tejto súvislosti zároveň začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

reklamná správa

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

S aplikáciou NAŠAKARTA v Beauty expert zlava na služby 10%

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím