12.07.19

Dopravná nehoda pri Turni nad Bodvou si vyžiadala štyri ľudské životy

Foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ 

Čelnú zrážku dvoch áut v piatok podvečer v katastri obce Turňa nad Bodvou v okrese Košice-okolie neprežili štyria ľudia. Informuje o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti.

Šlo o čelnú zrážku dvoch vozidiel značiek Volkswagen a Alfa Romeo. Posádku tvorilo sedem osôb. Pri tejto tragickej dopravnej nehode došlo na mieste k usmrteniu dvoch mužov a jednej ženy. „Tri osoby boli zakliesnené vo vozidle, dve sa nám podarilo vybrať, u jednej prebehla resuscitácia, no žiaľ, bola konštatovaná smrť. Ostatné osoby sa nám podarilo stabilizovať a naložiť do vozidiel zdravotnej služby,“ povedal Richard Vojakovič, veliteľ zásahu Hasičského a záchranného zboru Moldava nad Bodvou.

„Jedna osoba bola prevezená vrtuľníkom a tri osoby sanitkami do blízkych nemocníc. Ich stav zatiaľ bližšie špecifikovať nebudeme,“ vyjadril sa Ladislav Héžel, zástupca riaditeľa Krajského dopravného inšpektorátu Košice. Jedna z osôb po prevoze do nemocnice zraneniam podľahla.

Okolnosti nehody sa stále preverujú. Na miesto boli prizvaní znalci z odboru cestnej dopravy. „Podľa všetkého ide o odbočenie do obce Turňa nad Bodvou a nedanie prednosti v jazde, avšak je to zatiaľ v štádiu vyšetrovania a zatiaľ to nemôžeme bližšie potvrdiť.“

„Keďže preventívny výkon služby nepomáha, policajný zbor sa bude aj naďalej venovať represívnemu výkonu služby, a to odkrytým aj skrytým dohľadom, za využitia všetkých technických prostriedkov na dokumentovanie závažných porušení pravidiel cestnej premávky,“ dodal. Polícia sprísni výkon služby, takisto aj sankcie.


Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Na mieste je aj polícia. „Udalosť dokumentujeme. Doprava je v úseku aktuálne odklonená, obchádzka vedie cez Moldavu nad Bodvou - Budulov - Peder - Žarnov,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Košice Jana Mésarová s tým, že premávku riadia dopravní policajti.

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím