10.09.19

DPMK prehodnocuje pokuty za označenie neplatných lístkov

foto: Veronika Janušková

V súvislosti so zmenou tarify DPMK, ktorá začala platiť od 1. septembra, zaviedlo mesto v spolupráci s revízormi a políciou aj prísnejšie kontroly vo vozidlách MHD. Majú zlepšiť podmienky cestovania a zvýšiť bezpečnosť a komfort cestujúcich. 

Prvé kontroly zamerali predovšetkým na cestujúcich bez platného lístka, a tých, ktorí svojim správaním znepríjemňujú cestovanie ostatným pasažierom. Na kontrolu však doplatili aj tí, ktorí o novej tarife nevedeli, a označili si ešte starý cestovný lístok. Od revízorov za to dostali pokutu za cestovanie bez platného lístka. 

Prečo začali cestujúcich pokutovať hneď po zdražení cestovného, pýtali sme sa v Dopravnom podniku. Podľa jeho hovorkyne Zuzany Kamencovej sa pokutovali cestujúci bez cestovných lístkov.

„Ak cestujúci pri kontrole predložil označený starší lístok, v mnohých prípadoch bola poskytnutá možnosť označiť ďalší lístok, prípadne dokúpiť ho u vodiča. A takto sa postupuje aj teraz,“ uviedla Kamencová s tým, že s neplatným starším lístkom evidujú za prvé tri dni deväť prípadov, ktoré boli pokutované, a tie ešte prehodnocujú. 

reklamná správa

125 rokov so ŠKODA Auto v Moris Slovakia

Oslavujeme so špeci edíciou ŠKODA Fabia, Scala a Kamiq na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac
 

Informačná kampaň bola podľa hovorkyne DPMK dostatočná. „Mediálna kampaň o zvyšovaní lístkov bola v  novinách od schválenia tarify na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Pred začiatkom účinnosti novej tarify boli vo všetkých premávajúcich vozidlách MHD umiestnené informačné letáky o zmene tarify a o postupe pri výmene a použití starých cestovných lístkov,“ uviedla Kamencová. 

Staré cestovné lístky môžu cestujúci v prostriedkoch MHD využiť ešte do 15. septembra. Pri označení môžu tieto lístky spájať s tým, že ich hodnota musí byť minimálne v takej výške, ako aktuálne platný cestovný lístok. Lístky si tiež môžete vymeniť v zákazníckom centre na Bardejovskej ulici.   

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím