17.04.18

Drogový záťah na Turgenevovej

foto: Veronika Janušková

Obyvatelia Turgenevovej ulice dnes pred desiatou dopoludnia spozorneli, keď sa k jednej z bytoviek prirútilo niekoľko policajných áut. Vyskočili z nich kukláči aj psovod so služobným psom a zamierili do domu.

Predmetom záujmu mužov zákona bol byt na treťom poschodí. Prehľadávali ho vyše tri hodiny. Po celý čas sa z balkóna ozýval štekot psov. „Dvaja bratia tam chovajú dvoch veľkých psov, nejakú bojovú rasu, asi pitbulov. Keď s nimi idú vonku, radšej ich každý zďaleka obchádza. Nikdy nemajú košík a na menšie psy sa snažia zaútočiť. Zatiaľ však neviem o tom, že by niektorého aj napadli, majitelia ich vždy včas zadržali,“ povedal nám jeden zo susedov.

reklamná správa

Oboch bratov odviezli kukláči, každého v inom aute. Ich otec je údajne bývalým policajtom.foto: Veronika Janušková
Oboch bratov odviezli kukláči, každého v inom aute. Ich otec je údajne bývalým policajtom.foto: Veronika Janušková

Domácich to neprekvapilo

Podľa informácií od domácich v byte bývajú bratia vo veku okolo tridsiatky spolu s rodičmi dôchodcami. Otec bol údajne niekedy policajtom. Kukláči a policajní technici spolu s vyšetrovateľkou v byte pravdepodobne v ňom niečo hľadali. Ľudia z bloku a okolia iba hádali, čo tu priviedlo políciu.  

„Pred rokmi bola podobná razia vo vedľajšom dome pre nejaké drogy, ale odvtedy sme niečo také nezažili. Niektorí si najprv mysleli, že by za tým mohli byť psie zápasy, ale keď tam doviedli aj policajného služobného psa, tak asi ide zasa o drogy. Neprekvapilo by nás to,“ tvrdil ďalší zo susedov. Podľa jeho slov to asi nebude len nejaká marihuana pre vlastnú potrebu, to by tam nebolo také množstvo policajtov.

reklamná správa

Najprv stíchli psy

Do bytu vchádzali a vychádzali policajti v civile aj s kuklami na hlavách. Neskôr kukláči vyviedli  dvoch mladých mužov s putami na rukách a odviezli ich každého v inom aute. S otázkami, o čo vlastne pri zásahu na Turgenevovej ulici išlo, sme sa obrátili na krajskú policajnú hovorkyňu Janu Mésarovú.  

„Zásah bol zameraný na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti. Polícia zadržala dve podozrivé osoby. Vzhľadom na to, že v danej veci stále prebiehajú potrebné procesné úkony, nie je nateraz možné poskytnúť bližšie informácie k prípadu,“ uviedla J. Mésarová. 

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Čítajte viac: policia drogy

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím