16.05.18

Dym vyhnal cestujúcich z autobusu MHD

foto: fer

Hustý dym vychádzajúci z motorovej časti vystrašil dnes okolo pol deviatej ráno na ceste pri mestskej časti Pereš vodiča a cestujúcich autobusu MHD. Keď o pár minút dorazili hasiči, cestujúci spolu s vodičom už boli mimo vozidla. Dopravcovia po nich poslali náhradný autobus, pokazený odtiahli na opravu.

reklamná správa

Sotva sa hasiči vrátili na stanicu, museli vyrážať opäť. O desiatej dopoludnia sa totiž aktivoval požiarny alarm v budove niekdajšieho Tesca na Hlavnej ulici. Vyslali tam dve cisternové autá a jedno s vysokozdvižnou plošinou. No nič hasiť nemuseli. „Prešli sme celú budovu, ale žiadne ohnisko požiaru sme nenašli. Alarm zrejme aktivoval dym vzniknutý pri prácach na prestavbe budovy, ktorá tam práve prebieha. Často sa to stáva napríklad pri používaní flexibrúsky,“ povedali nám hasiči priamo na mieste.

Čítajte viac: hasici

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím