10.11.18

Eduard Bárány: Prerušenie volieb na Luníku IX neoddiali sčítavanie hlasov

zdroj: TASR

Niekoľkominútové prerušenie volieb na Luníku IX by nemalo podľa predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduarda Báránya oddialiť sčítavanie hlasov a zverejňovanie predbežných výsledkov. Volebné miestnosti sa majú v mestách a obciach zatvoriť o 22. hodine.

„Na moratórium to prerušenie určite nebude mať vplyv. O desiatej podľa všetkého budete môcť začať zverejňovať neobmedzene informácie týkajúce sa volieb. Prípadné predĺženie doby hlasovania o krátku dobu nemôže oddialiť zverejňovanie výsledkov,“ vysvetlil Bárány.

Bárány pripomenul, že výsledky volieb vyhlasuje miestna volebná komisia. „V týchto voľbách definitívne výsledky vyhlasuje vždy miestna volebná komisia, spôsobom v danom meste či obci obvyklým,“ spresnil. 

reklamná správa
 

Výsledky v nedeľu 

Celoštátne výsledky, ktoré budú skôr štatistickými informáciami, sa podľa neho očakávajú v nedeľu (11. 11.) v poobedňajších hodinách. Bárány zopakoval, že sa zaoberajú podnetmi, ktoré štátnej komisii v súvislosti s priebehom komunálnych volieb prišli. „Nazval by som to zabezpečovanie dôkazov,“ priblížil. 

Obyvatelia miest a obcí si od siedmej hodiny rána volia starostov, primátorov a komunálnych poslancov. Otvorených je viac ako 6 000 volebných miestností. V týchto voľbách je možné voliť o dve hodiny dlhšie oproti minulosti, volebné miestnosti sú otvorené do 22. hodiny.

Incident na Luníku IX! Museli dokonca zavolať policajtov

Viac k téme

10.11.18
Incident na Luníku IX! Museli dokonca zavolať policajtov

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím